Nebaví vás sedět na jednom místě? Staňte se digitálním nomádem

Taky se občas zasníte a představíte si sebe sami někde na toulkách kolem světa? Proč si tento sen nesplnit? Staňte se digitálním nomádem – člověkem, který i při svém cestování neustále vydělává peníze. Jak?

Jelikož po celém světě momentálně panují obavy z šíření nového koronaviru, není možné cestovat a tedy ani praktikovat digitální nomádství. Na druhou stranu je to výborná příležitost vše do budoucna naplánovat a jakmile se podmínky uvolní a cestování bude opět bezpečné, budete perfektně připraveni se pustit do nové etapy vašeho pracovního života.

Blogování

Velkým zdrojem pasivního příjmu je blog. Pokud se vyznáte v online marketingu, vytvořte si blog, kterým si budete budovat svůj příjem. Čím více se svému blogu věnujete, tím lépe. Je však důležité, abyste si uvědomili, že peníze z blogování vás nezahrnou přes noc, chce to čas, někdo získá své čtenáře za rok, jiný za tři.

E-book

Mezi další oblíbené internetové výdělky patří e-booky. Tímto způsobem si můžete vyzkoušet napsání vlastní knihy, i když bude dosažitelná pouze na internetu. Později podle počtu zájemců ji můžete přetvořit na papírovou formu. Své nápady si můžete zaznamenat ve službě Evernote a dále pracovat s nástroji jako nabízí například Scapple, Trello nebo Markdown.

Marketing sociálních médií

Využijte dnešní doby a vrhněte se na marketing sociálních sítí, protože dnes tento zázračný nástroj potřebuje téměř každý. Takto si můžete snadno vydělat na živobytí, zejména pokud cestujete do levnějších zemích, kde jsou životní náklady obecně nižší. Budete však potřebovat určité znalosti, proto je dobré se poohlédnout po nějakých kurzech.

Virtuální doučování

Máte konkrétní dovednost, kterou můžete naučit druhé? Nezahoďte tuto šanci a začněte s doučováním. Přes Skype můžete učit téměř cokoli, výjimkou není ani výuka cizích jazyků nebo některý ze školních předmětů.

Nabídka služeb

Vyznáte se v něčem opravdu dobře? Nabídněte své služby na internetu, ať už pracujete jako grafický designér, programátor, právník nebo třeba účetní, věřte, že se nabídky jen pohrnou. Velká poptávka je také po virtuálních asistentkách, sepište si vše, co můžete nabídnout a jděte na to.

Internet nabízí velké možnosti, jak se v dnešní době uplatnit. S tím samozřejmě souvisí i různá rizika, záleží na tom, jak se ke všemu postavíte a jak kvalitně umíte pracovat.

Autor: Bára Králová
ZAVŘÍT