Návyky, které odhalují člověka vyrůstajícího v chudé rodině

Bohužel ne všichni lidé mohou své dětství nazvat bez mráčku. Někteří měli problémy se svými rodinami, jiní se svými vrstevníky nebo s penězi. A i když finanční potíže jejich rodičů byly krátkodobé, vzpomínka na tyto časy zůstává u mnoha lidí navždy.

Starosti o jídlo

Neustálé starosti s jídlem a výživou jsou jedním z charakteristických ukazatelů, které ukazují, že rodina měla dříve problémy s penězi. Výsledkem je, že lidé, kteří vyrostli v těchto rodinách, často bojují s nadváhou a mají špatné stravovací návyky.

Nekupovat nic „navíc“

Lidé, kteří vyrostli v chudých rodinách, často zažívají spoustu stresu při nakupování, které přímo nesouvisí s přežitím. Často jsou to lidé, kteří používají pravidlo „zpožděného nákupu“, podle kterého musíte s nákupem jakékoli důležité položky počkat několik dní.

Práce za „pár“ korun

Iracionální strach ze ztráty zaměstnání je typický pro lidi, kteří od dětství chápali, že bez stabilního příjmu prostě nemůžete přežít, bez ohledu na to, jak malý je.

Držíte se věcí, které jsou vaše

Některé zvyky, které naznačují špatné dětství, mohou snadno najít bohatí lidé a prodejní profesionálové. Způsob, jakým se pohybujete, mluvíte, gestikulujete, jíte a dokonce držíte šálek kávy, může hodně napovědět o vašem životě.

Doufání v zázrak

Lidé, kteří nikdy neměli problém s penězi, považují hazard a loterie za zábavu. Samozřejmě jsou také potěšeni výhrami a frustrováni neúspěchy. Rozdíl mezi vášní a nadějí na zázrak však chápou pouze ti, kteří to skutečně potřebovali.

Dělat všechno sami

Člověk, který vyrostl v chudobě, poznáte podle toho, kolik různých věcí může dělat sám. Výměna zámků, oprava netěsných kohoutků, pokládání dlaždic, provádění oprav, ostříhání se před zrcadlem. A i když to v jejich současném životě není špatné, tento zvyk nezmizel.

Nic nevyhazovat

Lidé, kteří znají hodnotu peněz, málokdy věci zahodí a snaží se všemožně prodloužit jim život. Pokud jejich oblečení již není vhodné nosit ven, lze je proměnit v domácí oblečení. A pak ho můžete nosit a chalupě. Potom je můžete rozstříhat a vytvořit z nich hadry. A hadry lze používat a prát, dokud se nezmění na vlákna.

Ztrácet čas místo peněz

Jedním z nejvýraznějších rysů chudoby je myslet si, že peníze jsou cennější než čas. Výsledkem je, že lidé místo na taxi zastavují na autobusové zastávce, tráví hodiny hledáním levných produktů, propagačních akcí a slev a celé víkendy tráví v kuchyni snahou ušetřit peníze.

Autorský text

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu