Narodila se hluchá, ale to jí nezastavilo. Je jí 13 a proslavila se ve světě, ve kterém dominují muži

Ani to, že se narodila neslyšící, pro ni nebylo překážkou a vybudovala si kariéru ve sféře esportu. Dokázala se prosadit mezi muži a stala se tak členkou jedné z nejprestižnější profesionální herní organizace na světě. Řeč je o mladičké Soleil Wheeler – známe jako Ewok.

„Chtěla jsem do toho skočit po hlavě a změnit historii. Díky tomu, mohu inspirovat další holky k tomu, aby hrály jakékoliv on-line hry“.  

Wheeler je po právu na sebe hrdá. Stala se vzorem pro ostatní. Loni v říjnu začala streamovat své hraní skrze Amazon Twich a dnes má více jak 200 000 sledovatelů. Wheeler je první žena, která se připojila k slavné esportové organizaci Faze Clan, která se stará o 80 hráčů a pomáhá jim v přípravě na turnaje.

„Čekala jsem na opravdu zajímavou nabídku, která by byla v mém nejlepším zájmu.“

Wheeler začala hrát na světovém poháru Fortnite. Nehraje zde jako jediná dívka. Ale jako jedna z mála se umístila na předních místech. Je to stále velmi populární mužská disciplína, jen ve finále je okolo 178 mužů.

„Všimla jsem si těch předsudků, že se jedná hlavně o mužskou parketu. Že ženy patří do domácnosti a muži dělají kariéru. Doufám, že i díky mému úspěchu se tento pohled změní.“

Mohla si také zahrát vedle legendy v esportu Ninjy. I když oznámil, již nebude streamovat s ženami, z důvodu ochrany svého manželství. Fanoušci totiž roznášeli drby, že má s těmito ženami poměr.

„Gender vůbec nehraje žádnou roli. Důležité je se v hraní navzájem podporovat.“

Wheeler i přes svůj vlastní hendikep koná dobro. Spolupracovala s hercem Jordanem Fisherem na profesionálním versus amatérském turnaji, kde se umístila na 25. místě z 50. Vydělala 20 000 dolarů na charitu.  

Čtěte také: Životní lekce od Sira Stirlinga Mosse.

„Pro děti je důležité mít doma místo, kde mohou začít svou vlastní kariéru. Já jim chci dát tu možnost.“

I přes svůj úspěch dostává Wheeler také negativní zprávy od haterů. Bohužel s tím musí ve virtuálním světě plném anonymity počítat.  Wheeler to nezastaví a ignoruje to.  Pro úspěch musí něco obětovat.

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu