Luxusní péče o vaši pleť: Co by nemělo chybět ve vaší letní kosmetické rutině?

Podobně jako se střídají roční období, i kosmetická rutina by se v průběhu roku měla měnit. Různé vlivy teplot se do pokožky propisují a pokud jí chcete skutečně pomoct, zaměřte se na vhodné přípravky. Jak by mohla vypadat vaše letní pečovací rutina?

Denní krém s SPF

Jeden z nejdůležitějších přípravků, po kterých byste měli každý letní den sahat, je denní krém s SPF. Ten pomáhá chránit pleť před škodlivým UV zářením, které může způsobovat pigmentové skvrny nebo předčasné známky stárnutí.

V létě bývá síla slunečních paprsků ještě silnější, proto se nebojte použít intenzivnější ochranu. Vybrat si můžete mezi denním krémem s SPF 30 nebo 50. Hned po ránu tedy vyčistěte svou pleť oblíbenými produkty a hned poté se vrhněte na aplikaci krému.

TIP: Pleťový krém s ochranným faktorem rozhodně nenahrazuje klasický opalovací krém. Pokud se tedy chystáte na koupaliště nebo na pláž, použijte raději krém určený na opalování.

Hydratační pleťová voda

Pleťová voda je přípravkem, který v letních měsících bezpochyby oceníte. Jedná se o malé či větší nádobky s rozprašovačem, které v sobě ukrývají květinové nebo minerální vody, jež slouží k tonizaci a regeneraci pokožky. V průběhu dne ji ale kdykoliv můžete použít pro osvěžení nebo hydrataci pleti. Do své kosmetické rutiny ji můžete zařadit jak ráno, tak i večer, ale nejlépe uděláte, když si malé balení pleťové vody pořídíte do kabelky. Díky tomu budete mít příjemné osvěžení s sebou pořád.

Pečovací rituály

I když své pokožce během ranní a večerní péče jistě dáváte maximum, nebojte se jí někdy dát přídavek. Ten může představovat například návštěva kosmetičky nebo pravidelný pečovací rituál, který si zavedete u vás doma. A jak by mohla taková procedura vypadat? Kromě hloubkového čištění pleti si dopřejte třeba i výživnou masku na obličej nebo masáž face rollerem. Po péči nezapomeňte pokožku důkladně hydratovat krémem a pro extra porci výživy nezapomeňte na sérum.


TIP: Chcete ještě více vyšperkovat kosmetickou sebepéči? Zaměřte se na oční okolí. Skvělým pomocníkem může být například maska pod oči.

Autor: redakce ProÚspěch.cz
zavřít reklamu