Kdo to je „pracovní manžel“ a proč je dobré ho mít?

Ačkoli se pojmy „pracovní manželka“ a „pracovní manžel“ obvykle používají v legraci, výhody toho, že máte pracovního manžela, jsou skutečné. Jsou to vaši platoničtí partneři, kteří odstraňují lavinu stresu v práci, podávají vám pomocnou ruku, poskytují morální podporu a dělají váš pracovní život mnohem pohodlnějším. Nejpřekvapivější vlastností pracovního vztahu je však jeho schopnost posílit vaše skutečné manželství.

Pracovní manžel chápe vaše emoce, protože se svými pocity zachází podobně jako vy

Zatímco pojem „pracovní manžel“ je silně spojen se vztahem mezi kolegy opačného pohlaví, není tomu tak vždy. Ve skutečnosti je pravděpodobné, že většina pracovních vztahů manželů je tvořena mezi členy stejného pohlaví.
To lze vysvětlit něčím, co se nazývá genderový osobnostní rozdíl, způsob, jakým muži a ženy jednají s emocemi a samozřejmě předsudky. Lidé někdy váhají, zda navázat přátelství s někým opačného pohlaví v práci, protože tento vztah může být často nesprávně interpretován jako románek.

Váš partner odstraní stres z vašeho kancelářského života

Pracovní manželé dodávají dni v kanceláři více zábavy a radosti. Dokonce i spontánní masáž ramen může rozjasnit těžký den a dát vám sílu pokračovat v těch nejdůležitějších úkolech.

Vztah vám dává emocionální uvolnění na pracovišti

Kdykoli potřebujete plakat nad neúspěchem nebo si upřímně stěžovat na nějakou smutnou situaci, která se vám stala jen před několika minutami – váš pracovní manžel je vždy nablízku. Během přestávek můžete diskutovat o různých věcech nebo si jen sdělovat nejnovější zprávy.

Sdílejí s vámi stejné pohledy a hodnoty

Pokud rádi sbíráte mince nebo jste posedlí popovou hvězdou, budou vždy připraveni s vámi sdílet vaše zájmy. To souvisí také s pohledy na pracovní proces, ambice a strategie, které můžete společně plánovat. Se svým pracovním partnerem budete vždy schopni diskutovat i o těch nejšílenějších nápadech, aniž byste se báli kritiky, nepochopení nebo dokonce smíchu. Myslí stejně jako vy a jsou na vaší straně.

Pomáhají vám dosáhnout nových cílů a zlepšit váš pracovní výkon

Mohou vás motivovat, abyste udělali maximum, když je riziko vysoké a jste ve stresu. Upřímně se zajímají o váš pokrok a nezávidí vám, pokud se ve své kariéře vyšplháte do nových výšin. Na rozdíl od všech vašich ostatních kolegů s vámi nekonkurují. Jsou dokonce připraveni vás inspirovat a trénovat.

Tento vztah může být nakažlivý pro ostatní kolegy

Pracovní manželství má všechny prvky zdravého rodinného svazku, takže se stane se vzorem pro ostatní lidi, kteří jsou svědky tohoto vřelého partnerství a věčné podpory, kterou vy a váš pracovní manžel prokazujete. To může mít za následek celkově lepší atmosféru v celém týmu, což z kanceláře udělá obecně lepší a pohodlnější místo.

Pracovní manželé se mohou navzájem zachránit před pracovním vyhořením a krizí

Dříve či později každý zaměstnanec, který má stresující práci nebo práci s vysokou mírou odpovědnosti, prochází pracovní krizí. Někteří jsou frustrovaní, protože jejich kariéra neprobíhá tak, jak by chtěli, a z pracovního manžela nebo manželky by se mohl skutečně stát záchranný člun v oceánu úplného kolapsu.
Naslouchají, když potřebujete verbálně analyzovat své chyby, a budou vaším psychoanalytikem, který vám pomůže zhluboka se nadechnout a podívat se na věci novým pohledem. Navíc si všimnou, když s vámi něco není v pořádku, protože už znají všechny vaše vtipy.

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu