Jaké jsou základní rady pro řešení obchodních dluhů?

Žijeme v době, kdy mnoho podniků nemá na dostatek finančních prostředků na zaplacení svých výdajů a pohledávek. I když se snažíte ze všech sil, nejste schopní vše poplatit. Nesprávné rozhodnutí, jak naložit s penězi, které máte může vést ke konci vašeho podnikání.

Neplaťte bance

Může to znít v rozporu s logikou, ale jediný způsob, jak přimět banku, aby s vámi spolupracovala, je, pokud máte platební neschopnost. Existuje mnoho podniků, které udělaly chybu, že nezaplatily svým pronajímatelům nebo prodejcům, ale uhradily své bankovní půjčky. Mělo by to být naopak. Ujistěte se, že pronajímatel dostane zaplaceno. Nemůžete se zlikvidovat, abyste splatili dluhy bance. Vaše banka s vámi nebude spolupracovat, pokud jsou vaše platby aktuální, takže je třeba upoutat jejich pozornost a sdělit jim, že nastal problém.

Okamžitě banku kontaktujte

Takže teď jste jim přestali platit. Musíte je okamžitě navštívit osobně a probrat stávající situaci. Pak se začnou dít věci. Začnou upravovat úrok. Může se stát, že budete muset zpožďovat platby. Pokud získáte kvalifikovanou podporu od zkušeného odborníka, můžete dosáhnout výhodnějších podmínek.

foto: pixabay

Připravte si plán

Nejlepší věc, kterou pro sebe můžete udělat, je přijít s plánem, jak zvýšit příjmy a snížit režijní náklady, abyste vytvořili další příjem potřebný k zaplacení splátky. Plán musí být založen na číslech. Budete muset zahrnout referenční hodnoty, aby banka viděla, že jste na cestě k dosažení potřebného peněžního toku. Představte plán na zvýšení výkonu, který je založen na tvrdé logice a jasných závazcích za určité časové období, aby bylo možné měřit váš pokrok.

Ukažte, že máte dostatečné zajištění

Prokažte, že máte ve své nemovitosti dostatek kapitálu na pokrytí půjčky. Ukažte hodnotu svých pohledávek. Banky mohou požadovat, abyste přinesli další kolaterál. Dají vám další šanci. Pokud to uděláte, určitě vyhrajete. Čím více slibujete, tím větší riziko podstupujete.

Neciťte se provinile za to, že jste nesplatili půjčku bance. Musíte přežít, abyste mohli začít znovu.

Autorský text

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu