Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se stát milionářem?

Tuto otázku si pokládá mnoho z nás. Tak se pojďme kouknout na rady společnosti Best Wallet Hacks, která provedla zajímavý výzkum na americké společnosti.

Tato studie vypovídá, že 10 % nejbohatších Američanů získává své jmění z podnikání, anebo samostatné výdělečné činnosti. Polovina jejich příjmů pochází z mezd z jejich podnikání. Druhá část z úroků, dividend a kapitálových výnosů. Pokud si tato čísla promítněme do minulosti, tak se v průběhu času od roku 1989 příliš nezměnila.

Samotní milionáři radí několik cest, jak se k majetku dostat. Jednou možnou variantou je podnikat ve více sférách a mít, tak více příjmů dohromady. Ti, kteří chtějí vydělat více peněž, by se měli ujistit, že všechny jejich příjmy (tedy všechny oblasti jejich podnikání) budou prosperovat. Nemůžete vydělávat v jedné činnosti a dotovat druhou.

Pokud chcete být milionářem, měli byste investovat peníze každý den. Vydělané peníze opět investovat. Tím se dostanete k rovnice víc peněž vydělaných – víc peněz investovaných.

Spoření je také skvělý způsob, jak se stát milionářem. Je tedy dobré vkládat vydělané peníze do spořícího, důchodového nebo investičního účtu. Pokud něco vyděláte, nechte si automaticky určité procento převést na spoření.

Studie této společnosti také ukázala, že ohledně finanční budoucnosti 30 % dotázaných milionářů uvedlo, že jim jde o zachování bohatství. Zatímco 20 % uvedlo, že se zaměřuje na růst jejich bohatství. 

Výzkum společnosti Fidelity také ukázal, že výhled finančního prostředí milionářů se zlepšuje a jsou obecně velmi optimističtí. Nejvíce od roku 2006.

Studie byla založena na průzkumech více než 1 000 miliónových investorů. 

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu