Jak poznat přechozený vztah?

Máte pocit, že s partnerem, se kterým sdílíte domácnost, máte společné děti, dělíte se o náklady a v podstatě spolu žijete. Jenže, žijete spolu nebo vedle sebe? Jste spíš jen kamarádi nebo spolubydlící, kteří spolu nějak vedou domácnost? Kde je vášeň, láska a milostný život? Nerozvibruje se vám srdce pokaždé, když se na partnera jen podíváte? Říkáte si, že to je život, protože nemůžete být pořád zamilovaní a nemůžou vám v břiše létat motýlci? To máte možná pravdu, vztahy se mění, rostou a my s nimi. Nicméně přechozený vztah je dobré odhalit a případně s ním něco udělat.

Setrvačnost, která trvá

Proč to měnit? Žijete tak už nějakou dobu, nevypadá to vůbec špatně? Umíte se s tím smířit, protože kdybyste to všechno změnili, stálo by vás to spoustu energie, sil a změn. A to nechcete. Jenže ruku na srdce, jste skutečně šťastní a spokojení? Máte radost ze života? Necítíte se někdy osamělí a smutní? Nebo naopak, nemáte pocit, že vám partner naslouchá? A vy si občas řeknete, že by to chtělo mít vedle sebe někoho, kdo se na vás bude dívat s jiskrou v oku, bude vás milovat nebo se na vás rovnou vrhne a nečeká na povinnou „pětiminutovku“ jednou týdně? Jak poznat, že vztah je přechozený?

Sexuální život se rovná nule

Nebo k té nule směřuje. Sex na denním pořádku, možná se od sebe neumíte ani odtrhnout. Že to takhle už dáávno není? Asi v každém vztahu dochází postupem času k nějakému ochlazení, vášně se ukojí, život se změní, zdraví taky není stabilní nebo třeba s věkem se snižuje taky chuť. Sex by však neměl vymizet úplně, neměl by se stát povinností. Stále by to měl být ventil, zábava a především chvíle, kdy se s partnerem spojíte.

Bez komunikace

Možná namítnete, že spolu mluvíte, jenže podej mi chleba, jdi se psem nebo vyzvedni děti, to jsou pokyny pro běžný provoz domácnosti. Nepamatujete si, kdy jste si spolu sedli a svěřovali si denní zážitky? Co všechno vás potkalo, co jste zažili? Nebo si jen tak povídáte o pocitech, myšlenkách nebo spolu plánujete život? Pro vztah je tato komunikace dost důležitá.

Nebudu se snažit

Cítíte problémy ve vztahu, ale nechcete nebo nemůžete je řešit? Proč? Má se přece snažit ten druhý, není to jen na vás, nestojí to za hádku nebo nějaké řešení, nechcete dloubat do vosího hnízda. Důvodů je mnoho, ale když o vztah skutečně stojíte a chcete jej, budete bojovat a nebudete řešit, že se to či ono změní nebo to bude chtít nějaké to snažení a námahu.

Nepřehlédněte: Zničené vztahy: čím si je můžete zničit?

Kamarád je důležitější

Kde budete trávit večer? S partnerem doma, nebo raději s partou kamarádů nebo jedním kamarádem? Vyhrává kamarád nebo parta přátel? Pak je to na pováženou, pokud vyhrává neustále. Dovolená, raději s kamarády, když chcete něco řešit nebo nad něčím přemýšlíte v souvislostech, vždycky jsou to kamarádi, kteří jsou na prvním místě? Pak je asi dobré se zamyslet nad tím, zda je vztah skutečně tím pravým.

zdroj: autorský text, zdroj foto: pexels.com

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu