Milionáři, kteří si své jmění vydělají a druzí, kteří se do něj narodí. Bez ohledu na to, jak ke svému bohatství přišli, sdílejí některé společné rysy. Mají různé zdroje příjmů a aktiv.
Podle výzkumů a různých odborných studií mluví čísla jasně. Do bohatství se rodí méně milionářů, než těch, kteří si své miliony vydělají. Pojďme se společně podívat na velmi zajímavou studii společnosti Fidelity Investments, která zjistila, že 88 % milionářů své tučné konto vydělala prací. To je jistě skvělá zpráva pro všechny ty, kteří se nenarodili boháčům.
Výzkum také poukazuje na to, že průměrný věk takového milionáře je 61 let s aktivy okolo 3,05 milionu dolarů.
Zatímco téměř tři čtvrtiny milionářů se cítí být bohatými. Zbytek by potřeboval mít k dispozici 5 milionů USD, aby se bohatými začali cítit.
„Dnešní milionáři jsou různorodí, a abyste jim opravdu porozuměli, musíte se podívat nejen na jejich názory, ale také na jejich cestu k bohatství a jejich finanční cíle do budoucna,“ řekl Sanjiv Mirchandani, prezident National Financial, společnosti Fidelity Investments.
Studie také odhalila, že hlavními zdroji aktiv, které si sami milionáři vydělali, byly investice / zhodnocení kapitálu, kompenzace a akciové opce zaměstnanců / sdílení zisku.
Ti, kteří se narodili bohatí, častěji uváděli zhodnocování dědictví, podnikání a investic do nemovitostí jako zdroje aktiv.
Co mají společného?
Stanovují si ambiciózní cíle a řídí se jimi. Všichni máme své sny, ale milionáři se zaměřují na své nápady a vášně.
Mají mentory. Milionáři vědí, že nemohou všechno vědět. Je třeba si najít poradce, kteří jím vždy dobře poradí. Nebojí se opřít o názor jiného.
Nebojí se neúspěchu. Milionáři chápou výhody lekce, které dostávají od života. Díky selhání se učí novým věcem. Podstupují riziko a kalkulují s ním.
Chápou hodnotu času. Musí se naučit řídit svůj čas.
A co dělají s vydělaným jměním?
Pokud milionář své peníze vydělal, pravděpodobně se zaměří na kapitálové investice. Ti, kteří se narodili bohatí, nejvíce investovali do nemovitostí.
Peníze mají na různých místech – podílové fondy, akcie, penzijní účty. Hlavní je, aby peníze dále rostly a zvětšovaly objem. Důležité je investovat do věcí, které neztrácí časem hodnotu – například nová auta.
Klíčem je ušetřit peníze, než je utratit.