Co se stane vašemu tělu, když přestanete používat mobilní telefon

Ať už patříte mezi závislé na mobilním telefonu nebo ne, smartphony velmi ovlivňují naše životy. Přesto je zajímavé přemýšlet o tom, jaké by to bylo, kdybychom se jednoho dne probudili bez nich. Možná by se naše dny mohly změnit k lepšímu – nebo možná ne.

Nejprve můžete pociťovat fobii z nepoužívání telefonu

Lidé se závislostí na smartphonech se mohou cítit více depresivní a naštvaní. Zkuste si však vzpomenout, jak bylo vám, když jste zapomněli telefon doma. Mohli jste zažít pocit úzkosti.

Tento případ se nazývá nomophobia. V zásadě jde o psychologický stav, kdy se lidé obávají, že budou odděleni od svého mobilního telefonu. Vypadá to, že jste odtrženi od celého světa.

Nepříjemné příznaky abstinence

Abstinenční příznaky souvisejí se závislostí. Když jste omezeni na něco, na čem jste závislí, můžete zaznamenat změny nálady a chování. Stejný efekt se stane, když telefon nemůžete používat.

Můžete dokonce zaznamenat nevolnost a bolesti hlavy: „Jediné, na co v tuto chvíli myslím, je můj smartphone.“ Někteří lidé dokonce cítili fantomové vibrace nebo zvonění.

Začnete oceňovat jednoduchost moderní technologie

Zvykneme si používat dobré věci velmi rychle. Není to tak dávno, co jsme nedokázali platit bezkontaktně a nosili jsme všechny své karty s sebou. Nyní potřebujete jen jeden telefon a ne obrovskou peněženku.

Je to velmi přínosné a váš život je mnohem jednodušší. Ve chvíli, kdy jste odpojeni od telefonu, můžete začít analyzovat věci a vidět pohodlí v maličkostech.

Přijde úleva

Po boji se závislostí je tu odměna. Přijde úleva. Ano, možná se poprvé budete cítit izolovaní, ale pak si na tyto nové podmínky zvyknete. 

Začnete se soustředit na věci, které jsou pro vás opravdu důležité, a čtení knih a novin vám přinese velké potěšení do života.

Začnete lépe spát

Naše mozky jsou velmi citlivé na světlo a modré světlo ze smartphonů zpomaluje produkci melatoninu. V důsledku toho může nedostatek melatoninu ztěžovat spánek. Když se zbavíte smartphonu, váš spánek se může normalizovat.

Nepoužívání smartphonů v ložnici zvyšuje štěstí a kvalitu života. Vaše nálada se zlepší a svět začne jiskřit novými barvami.

Vaše mysl může volně bloudit

Moderní svět je hektický a každý den zahrnuje spoustu informací. Když je získáváte neustále a ve velkých porcích, i když je to pozitivní zpráva, zvyknete si. Přestanete nechat svou mysl bloudit.

Nyní jste otevřenější zkoumat sebe a lidi kolem sebe.

Zdroje: thejoint.com

Autor: Petra Hornová
ZAVŘÍT