Co je dobré vědět o oleji z ostropestřce mariánského

V některých zemích na Balkáně je tato rostlina považována téměř za zázračnou a má své nenahraditelné místo v lidovém léčitelství i v klasické medicíně.

Z této léčivé byliny se vyrábí ceněný ostropestřec olej. Nezískává se přímo ze samotné rostliny, ale z jejich zralých semínek. Tento ostropestřec mariánský olej má celou škálu využití. Ten nejcennější se získává podobně jako například panenský olivový olej lisováním za studena, aby v něm zůstaly zachovány všechny užitečné látky. Tento olej z ostropestřce nachází poměrně široké využití v odstraňování kožních problémů a přidává se také do různých bylinných mastí.

Nejvíce žádaný je samozřejmě panenský olej z ostropestřce mariánského. Je ale také nejdražší.

Lisovaný olej z ostropestřce mariánského obsahuje flavonoidy, a proto se používá také ke konzumaci. Pomáhá čistit játra, ovlivňuje hladinu špatného cholesterolu a tím pádem také stav celého kardiovaskulárního systému. Jeho využití je také v oblasti gynekologických obtíží. 

Jednou z nejvíce propagovaných látek je silimarin. Právě ten je přítelem našich jater a při pravidelném používání jim pomáhá s očistou jaterní tkáně, a přestože játra mají dobrou regenerační schopnost, pomáhá s opravou poškozených jaterních buněk ve tkáni. Je to také prostředek pro posílení celkového imunitního systému. Další použití ostropestřce mariánského ve formě oleje je při regulaci krevního oběhu. Vyhlazuje, tonizuje a posiluje naše cévy a tím zlepšuje průchod krve, zrychluje krevní tok a s tím spojenou činnost srdce.

foto: pixabay

Doporučuje se také ženám, které trpí například v menopauze dlouhodobě migrénou. Snadné dávkování ostropestřce oleje je po čajových lžičkách, nejlépe v měsíčních cyklech, vždy s pauzou mezi jednotlivými cykly. Užívá se vždy 3 x denně v množství jedné lžičky. Lze jej přidávat do různých pokrmů, nejlépe do zeleninových salátů. Pokud se přidá během vaření do jakéhokoliv pokrmu, nesmí jeho teplota přesáhnout 60 °C. To by ztratil celou řadu prospěšných látek. 

Pro vnější použití se může potírat neomezeně dlouhou dobu, dokud problémy přetrvávají. Stačí aplikovat ráno a večer a lehce vmasírovat.

Použití tohoto přírodního produktu nemá žádné vedlejší účinky.

Ve všech záležitostech týkajících se optimalizace pro vyhledávače je tu tedy www.seolight.cz pro vás.

Autor: redakce ProÚspěch.cz
zavřít reklamu