Chcete se naučit anglicky z pohodlí gauče? Vyzkoušejte tyto mobilní aplikace

Dnešní doba se bez cizích jazyků neobejde. Jenže málokomu se je chce zrovna učit. Proto dali některé šikovné hlavy dohromady aplikace zaměřující se na výuku jazyka online. Většina z nich funguje na podstatě nenásilné výuky formou hry. A my vám ty nejlepší z nich představíme.

Babbel

Úžasná aplikace Babbel vznikla v roce 2008 a poskytuje 14 jazyků. Nejenom že je ke stažení, ale je také velmi populární. Tuto oranžovou aplikaci si už stáhly miliony lidí, kteří milují její krátké interaktivní lekce staré jazykové výuky. I vědci z Yale University ji podporují a doporučují.

Duolingo

Už jste měli tu čest s malou zelenou sovičkou? Ta vás totiž provází aplikací Duolingo, co vznikla v roce 2011 a nabízí 23 světových jazyků. Oproti předešlé aplikaci Babbel, je Duolingo zaměřena spíše na herní způsob výuky, aby nebyl na její uživatele velký nátlak z učení.

Bussuu

Od roku 2008 nabízí Bussuu 12 světových jazyků k učení. Pokud jste jedním z těch lidí, kteří si myslí, že nejlepší způsob, jak se naučit cizí jazyk, je žít v cizině, tak je pro vás tato aplikace ideální. Prostřednictvím samostudijních jazykových kurzů získáte příležitost komunikovat se skutečnými rodilými mluvčími z celého světa – díky čemuž je tato aplikace jak užitečná, tak společenská.

Tandem

Světlo světla spatřila v roce 2015 aplikace Tandem. Je to v podstatě jedna velká chatovací místnost, kde si můžete psát s mnoha lidmi různých národností o všem možném. Navíc, tato aplikace nabízí až 148 světových jazyků.

Drops

S kůží na trh přišel i další relativní nováček, který je obdobou Duolinga. Celá aplikace je založena na hře – učení jazyků je zábavné, a dokonce i návykové. A pokud chcete vylepšit svou slovní zásobu v jednom konkrétním oboru, aplikace obsahuje cílené lekce na libovolný počet témat, od pečiva, přes politiku až po domácí mazlíčky. A počet jazyků? 39.

Z bezdomovce milionářem. Seznamte se s Johnem Paulem DeJoriou.

Užíváte nějakou z výše uvedených aplikací? Nebo jste raději pro osobní střetnutí s lektory?

Autor: Bára Králová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu