Cesta za úspěchem přes plný žaludek

(zdroj: pixabay.com)

Napadlo vás někdy přemýšlet o tom, jak moc to co jíte, ovlivňuje životní úspěch? Pokud naše tělo dobře funguje, máme čas se plně věnovat aktivitám okolo. Pokud se ale ozve nějaký zdravotní problém, všechno okolo se zastaví a my lítáme po doktorech a jsem nervózní z každého výsledku. Ano, díky tomu co jíme, budujeme svojí cestu za úspěchem. Jak tomu tedy jít naproti?

Dobrý pocit z jídla i ze sebe samotných

K dobrému jídlu patří i dobrý pocit z něj. Zkuste se zaměřit i na etičnost na talíři. Nemusíte být hned zarputilý vegan, stačí nebýt lhostejný k tomu, co jíte. Pokud se dokážete koukat i okolo sebe inspiruje vás to k dalším výkonům.

Zkuste omezit spotřebu masa a mléčných výrobků. Potřebujete je doopravdy tolik? Nebo na vás úspěšně působí reklamní masáž televize? Chov dobytka produkuje skleníkové plyny a zabírá zemědělskou plochu. Pracuje s pesticidy, umělými hnojivy. Pokud máte pocit, že vaše tělo potřebuje tyto produkty, zkuste sáhnout po lokálním zboží. Biochovy jsou dnes trendem, který je třeba podpořit. Pokud chcete hlouběji promluvit do změny klimatu, zkuste vegetariánství a veganství.

Ve zdravém těle, zdraví duch

Víc luštěnin ještě nikoho nezabilo. Kromě alergiků samozřejmě. Zelenina a luštěny jsou zdravější variantou pro vaše tělo i planetu. 86 procent méně skleníkových plynů, než při chovu skotu mluví za vše. Nepohrdněte ani rybou. Český kapr nebo pstruh vám nahradí mořské ryby transportované tisíce kilometrů od místa výlovu.

Lokálnost nad globálnost

Jste food lover, který miluje výdobytky globálního světa. Ano, určitě na dovolené v exotice si dopřávejte jejich jídlo. Ale je to nutné i u nás? Co zkusit objevovat lokální pokrmy a tajemství kuchyní našich babiček? V každém větším městě je bez problémů dostupné na regionálním trhu ovoce a zelenina, pečivo atd. Buďte toho součástí.

Bez kohoutkové vody, jako bychom nebyli

Zkuste znovu objevit kohoutkovou vodu. Žádné plastové lahve, roky balená minerální voda. Je na čase se trochu více zamyslet nad tím, co jíme. Jídlo je motor, který žene naše tělo vpřed. Tak nezapomínejte tankovat to nejlepší.

Autor: Michaela Richterová

Mohlo by Vás zajímat​