Barvy, které umí měnit váš život – víte, jaké to jsou?

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín ProÚspěch.cz na hlavní stránku Seznam.cz
barvy (zdroj foto: freepik.com)

Už starověcí Egypťané věděli, že barvy mají mimořádné účinky na člověka a jeho psychiku. Za vším jsou vibrace, které jednotlivé barvy vysílají do okolí. Novodobí psychologové pak zjistili, že barvy souvisejí také s temperamentem člověka. Introverti například upřednostňují jiné barvy oblečení než extroverti.


City v barvách

A jak je to s city ve vztahu k barvám? Jestliže vzplanete láskou k osobě druhého pohlaví, červená barva je ta pravá. Symbolizuje vášeň, životní sílu, vitalitu a smyslnost.

Romantici by měli vyhledávat spíše růžovou. Ta symbolizuje náklonnost, lásku, něhu, jemnost, sentimentalitu a vyvolává dobrou náladu. Jde o barvu typickou pro něžné ženské rysy, barva jemného způsobu života, sentimentálních citů a zdrženlivé elegance.

Bílá je zase symbolem čistoty, nevinnosti, vznešenosti, nedotknutelnosti, rezervovanosti či perfekcionismu. Dále představuje spolehlivost, nekompromisnost, cílevědomé plánování vlastního života.

Fialová je barvou spirituální, barvou inspirace, tajemství, mystiky a magie.

Barvy pro zdraví

Na podzim ochrání červená

Červená barva je užitečným pomocníkem v sychravých podzimních dnech, pomáhá totiž roztahovat cévy, prokrvovat tkáně a zprostředkovává aktivitu a regeneraci. Tato barva dodává tepelnou energii, a tak pomůže například při nachlazení, tělesném vyčerpání či ochabující pohlavní síle. Povzbudivě také působí na činnost plic, látkovou výměnu, podporuje tvorbu červených krvinek.

Červená je navíc účinná při mentální anorexii, svalové slabosti či chronickém kašli.

Podobné účinky na lidský organismus má oranžová barva, na člověka působí povzbudivě, hřejivě, dodává energii a dokáže podpořit dobrou náladu. Zdravotní účinky této barvy se týkají hlavně lymfatického systému, posílení plic a podpory činnosti žláz.

Náladu zlepší žlutá

Podle terapeutů žlutá barva působí silným magnetickým chvěním a podporuje nervový systém a funkci žláz. Navíc umí přispět k pozitivnímu vnímání světa a přináší radost ze života.

Zelenou by měli vyhledávat lidé, kteří potřebují regeneraci nervového systému, zklidnit napětí ve svalech a celkově se „hodit do pohody“. Zelená barva navíc dokáže zabíjet viry a bakterie právě pomocí svých vibrací, proto je častou požívána na operačních sálech. Její další pozitivní vlastností je schopnost dodat energii při srdečních selháních, přetížení nervů, vysokém tlaku, cukrovce, zánětech kloubů či astmatu. Zelená je také barvou pro ty, kdo bojují s bronchitidou, chronickými záněty, revmatismem a křečemi.

Modrá na nervy dobrá

Modrá barva výborně působí na uvolnění nervů, při neklidu, strachu úzkosti nebo nespavosti. Je to barva harmonizující a pomáhá při klimakteriu, hyperfunkci štítné žlázy, hnisavých zánětech a bolestech v krku. Modrá se doporučuje také při horečce, mokvavých zánětech pokožky i při kolikách.

Barvy nám v životě zkrátka mohou významně pomoci.

Autor: Michaela R.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín ProÚspěch.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat