5 nejbohatších žen světa podle žebříčku Forbes roku 2019

Věděli jste, že celých 11 procent z 1826 miliardářů jsou ženy? Ačkoliv to není nějak vysoké číslo, v průběhu let se neustále zvyšuje. Představíme vám ženy, které se umístily v první stovce žebříčku miliardářů Forbes.

Christy Walton

V hodnotě 41,7 miliardy dolarů je vyčíslen majetek nejbohatší ženy na světě – Christy Walton. Velká část jejího bohatství pramení z dědictví po manželovi, Johnu Waltonovi. Ten svůj majetek začal shromažďovat tehdy, kdy se stal spoluzakladatelem řetězce Walmart. John zemřel v červnu roku 2005 při letecké havárii, jeho manželka Christy zdědila 18,2 miliard dolarů, které použila k investicím.

Liliane Bettencourt

Těsně za Christy se umístila dědička kosmetické společnosti French L’Oreal’s fortune, Liliane Bettencourtová. V celosvětovém měřítku je tato dáma druhá, ale v Evropě je nejbohatší ženou, jejíž bohatství se odhaduje na 40,1 miliard dolarů. Společnosti se věnovala téměř celý život, ovšem onemocnění, kterým Liliane trpí ji donutilo nasadit za sebe náhradu, vnuka Jean-Victor Meies.

Alice Walton

Vzhledem k tomu, jaký úspěch Walmart sklidil a stále sklízí, se na seznamu nejbohatších žen objevila i Alice Waltonová – švagrová Christy Waltonové. Spolu s bratrem Johnem a Hamesem Lawrencem „Budem“ Waltonem se všichni podíleli na založení společnosti. Nyní si Alice užívá svého bohatství, které se odhaduje na 39,4 miliard dolarů. Alice je podporuje americké umělce a je zakladatelkou amerického umění Crystal Bridges Museum of American Art, které patří mezi národní umělecká muzea v USA.

Jacqueline Mars

Čtvrté místo obsadila jedna z majitelek legendární cukrovinkové společnosti Mars, kterou v roce 1911 založil její dědeček Frank Mars. Majetek samotné Jacqueline se odhaduje na 17 miliard dolarů.

Laurene Powell Jobs

Laurene Powell Jobs, jejíž majetek má hodnotu asi 19,5 miliardy dolarů, je vdovou po spoluzakladateli společnosti Apple, Stevu Jobsovi. Když byl Apple v začátcích, stala se Laurene jeho investorem. Dnes se tato bohatá žena soustředí hlavně na pomoc druhým. Založila například College Track, což je skupina věnovaná pomoci studentům dokončit vysokou školu.

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu