Když vás nějaká společnost odmítne, ještě to není důvodem, vyškrtnout ji ze seznamu firem, kde byste chtěli v budoucnu pracovat. Jen proto, že jste se dříve přihlásili a byli odmítnuti, automaticky neznamená, že už nemáte šanci. Existuje mnoho úspěšných příběhů uchazečů o zaměstnání, kteří se po odmítnutí znovu někde ucházeli, a vyšlo jim to. Někdy je však nutné provést změny v přístupu.
Zmiňte, co se u vás změnilo
Může to být stejná nebo úplně jiná pracovní pozice, ale než se znovu přihlásíte, promyšleně zhodnoťte, kde stojíte ve srovnání s poslední žádostí.
Možná jste naposledy neměli potřebné dovednosti nebo zkušenosti, nebo byly vaše dovednosti lépe sladěny pro jinou pracovní pozici ve společnosti. Zkuste uvažovat a přemýšlet o tom, co můžete tentokrát udělat jinak. Provedli jste nedávnou modernizaci a máte nové dovednosti a znalosti. Nezapomeňte zvýraznit, co je nového, abyste předvedli, jak jste od posledního podání žádosti kariérně vyrostli.
Je to odlišná (pro vás lepší) pracovní nabídka
Pokud existuje práce, která odpovídá vaší dovednosti, ale tentokrát je v jiném týmu, měli byste se přihlásit. Považujte to za novou příležitost a nezapomeňte přizpůsobit svůj motivační dopis a přizpůsobit svůj životopis tak, aby vysvětlil, proč jste na tuto pozici ideální.
Podobně, když se otevře jiná práce ve stejném oddělení, zvažte přihlášení, pokud pro danou roli lépe odpovídáte. Každá práce má specifickou sadu kvalifikací a požadavků. Správce náboru si vás naposledy nevybral na základě specifik dané úlohy. Ale pro tuto práci byste mohli být lepší.
Kolik času uplynulo?
I když neexistuje žádné magické číslo, pokud to bylo mezi třemi a šesti měsíci od vaší poslední žádosti, určitě to můžete zkusit znovu.
Vytrvalost se může vyplatit. Mnoho společností používá systémy sledování uchazečů ke sledování svých kandidátů. Náboroví pracovníci mohou vidět vaši historii přihlášek, což ukazuje, že vás společnost skutečně zajímá, a může vám pomoci vyniknout jako kandidát, který tam opravdu chce pracovat.
Zdroj: flexjobs.com