12 chyb v chování, kterými od sebe lidi odrazujete

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč jsou někteří lidé oblíbení a středem pozornosti, aniž by se o to nějakým způsobem snažili a jiní lidé, od sebe většinu odpuzují. Ukazuje se, že to není jen o našem vzhledu a osobních kvalitách. Některé návyky nás doslova odrazují od člověka a my s nimi prostě nechceme mluvit.

Negramotnost

Pokud jste svou lásku dosud nenašli, je pravděpodobně čas zkontrolovat pravidla českého pravopisu. Podle průzkumu provedeného na match.com, online seznamce, nemá 96 % žen zájem chatovat s negramotným člověkem. Mimochodem, muži jsou méně přísní, pokud jde o gramatické chyby. Většina respondentů však pravděpodobně věnuje větší pozornost správnému pravopisu než nadváze potenciálního partnera nebo pochybnostem o sobě.

Spánková deprivace

Měli bychom se dostatečně vyspat před rande nebo důležitým setkáním, protože lidé, kteří trpí nedostatkem spánku, vypadají méně atraktivně. Nejde jen o náš vzhled: lidé se nevědomky snaží vyhýbat těm, kteří vypadají nezdravě. A co víc, deprivace spánku nás dělá nervózními a nevrlými. 

Stres

Ve stresující situaci naše tělo spustí chemickou „továrnu“, kde nadledviny uvolňují hormony kortizol, adrenalin a prolaktin (u žen). Vysoká hladina kortizolu způsobuje, že od sebe odrazujete potenciální partnery. Nemusíte se ani osobně vidět: pouhé prohlížení vašich fotografií odhalí, že jste ve stresu.

Absence zálib

Nemusíte být neuvěřitelně krásní, abyste přilákali opačné pohlaví. Kromě úsměvu stačí mít nějaké záliby, prostě nežít nudný a fádní život s telefonem v ruce.

„Pach“ těla

Pach těla může hrát důležitou roli, pokud jde o potenciální dlouhodobý vztah. Způsob, jakým člověk voní, závisí na genech, které jsou odpovědné za jeho imunitní systém. Lidé samozřejmě navzájem necítí, když se poprvé setkají, ale podvědomě si vybereme člověka, který voní „zdravě“. Ženy jsou v této oblasti odborníky: jsou schopné identifikovat partnera s „vhodnou“ DNA, která v budoucnu přispěje ke zdraví jejich dětí.

Nevzhledný chrup

Zdravé zuby a ústní hygiena hrají obrovskou roli při rozhodování, zda budete mít rande nebo ne. 

Nevychovanost

Špatné chování u stolu může znamenat, že nebudete mít druhou šanci. Lidé si myslí, že hlučné stravování je jedním z nejohavnějších zvyků. Telefon v ruce u jídla je dalším špatným zlozvykem. Navíc, pokud vezmete osobu do restaurace rychlého občerstvení na rande nebo si objednáte pokrmy se spoustou česneku, pravděpodobně se druhé schůzky nedočkáte.

Bledá pleť

Tón pleti také ovlivňuje náš vzhled. Díky nahnědlému pigmentu v našem tónu pleti vypadáme atraktivněji. Jde o to, že melanin a karotenoidy odpovědné za zbarvení pokožky jsou také odpovědné za imunitní systém. Lidé nevědomky hledají zdravého partnera, a proto je bledá pokožka odrazuje.

Sebevědomí

Ženy dávají přednost sebevědomým mužům. Nevrlý a brutální muž přitahuje více pozornosti než usměvavý chlap. Je to fakt: dívky nemají rádi muže, kteří jsou příliš šťastní.

A pokud je žena příliš sebevědomá, muži si obvykle myslí, že je zdrženlivá nebo snobská. Pokud vše, co má obraz dívky, říká: „Mám opravdu vysoké sebevědomí,“ je nepravděpodobné, že by ji muž pozval. Široký úsměv tedy určitě přitáhne pozornost gentlemanů.

Lenost

Aktivní lidé se s partnerem setkají s větší pravděpodobností. Líní lidé jsou méně úspěšní, a to nejen proto, že tráví spoustu času doma sledováním televize. Je to všechno o našich psychologických mechanismech: starověcí lidé neměli rádi ty, kteří raději nic nedělali, a mysleli si, že jsou k ničemu. Moderní lidé myslí stejně. Jsou věci, které se nemění.

Žádní přátelé

Lidé, kteří mají mnoho přátel, vypadají atraktivněji. Ve skupině chyby osoby „slábnou“, protože vypadají spíše jako průměrná skupinová tvář, což je atraktivnější než jednotlivé tváře členů skupiny. Proto i obyčejná dívka může být královnou ve správné společnosti.

Psychologové tento jev nazývají efekt roztleskávačky. Například roztleskávačky mohou být odlišné (krásné nebo jiné), jsou-li zkoumány jednotlivě. Ale jako tým vypadají nádherně.

Hloupé „machrování“

Ženy mají rádi muže, kteří riskují, ale ne hloupá rizika. Jinými slovy, extrémní sporty, špatné návyky a nebezpečná jízda ženy nepřitahují. Díky rizikům, jako je hašení požáru nebo práce s nebezpečnými zvířaty, se člověk stane hrdinou a skvělým partnerem.

Autorský text

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu