Zamilovat se může být velmi náročné. Většina lidí mluví o tom, jak příjemné je setkat se s někým zvláštním, ale má to i své stinné stránky: vyžaduje to překonání obav, které všichni máme.
Nestojíte o pomoc
Ukazovat, že jste zranitelní, je těžké, protože většina z nás předpokládá, že ostatní mají rádi bezchybné lidi. Ale tyto chyby nás dělají tím, kým jsme. Otevření se partnerovi ohledně těchto pochybností, minulých chyb nebo nežádoucích povahových vlastností je skvělý způsob, jak upevnit váš vztah. Ve skutečnosti dáváte svému partnerovi příležitost pomoci vám je vyřešit společně a posílit váš vztah.
Nedokážete si představit, že budete po zbytek života s jednou osobou
Je jistě těžké si představit, že strávíte zbytek života s jednou osobou, zejména v dnešní době, kdy je tolik nových možností společensky přijatelných. Studie ukázala, jak otevřené vztahy jsou stejně uspokojující jako ty monogamní.
Bojíte se opakování minulých chyb
Je těžké překonat emoční přítěž a nový partner nemusí nutně znamenat nový začátek, protože byste mohli opakovat stejné chyby, jaké jste udělali v předchozích vztazích. Nový partner určitě nevyřeší všechny vaše problémy, ale možná dokáže poukázat na některé zajímavé věci, o kterých jste nevěděli.
Být single vám vyhovuje
Pokud jste introvert, pravděpodobně se s tímto snadno spojíte. Zamilování vyžaduje, abyste do někoho investovali spoustu času a energie. Studie ukázala, že nejšťastnější introverti jsou ti, kteří se přinutili jednat jako extroverti.
Odstrašují vás páry, kterým to nevyšlo
Lidé se mění, mění se zájmy a životní cíle a někdy to páry prostě rozdělí. Viděli jste, že se to děje všude kolem vás s přáteli, rodinou a spolupracovníky. Ale zamilování je pravděpodobně jedna z nejzajímavějších věcí, která se vám může v životě stát.
Bojíte se nad sebou ztratit kontrolu
Milovat znamená někdy se cítit šťastný, ale také se někdy cítit naštvaný, smutný nebo zklamaný. Láska má schopnost vyvolat iracionální reakce a intenzivní emoce. To se může zdát děsivé, pokud máte rádi věci pod kontrolou. Mohlo by to být také nejlepším přínosem lásky: prostřednictvím těchto emocí se můžeme naučit, kdo skutečně jsme.
Randění je pro vás těžké
Randění může být také tvrdá práce a výsledky většinou nestojí za to. To platí ještě více, pokud jste plachý člověk. Randění se stalo více činností podobnou nakupování zaměřenou na rozšiřování možností potenciálních partnerů místo toho, aby se jednalo o skutečný proces, který by mohl vyústit v dlouhodobý vztah.
Bojíte se, že si svého partnera idealizujete
Všichni jsme náchylní k idealizování, ale někteří lidé se bojí prohloubení vztahu, aby nezjistili zlozvyky partnera nebo jeho povahové vlastnosti. Může se také stát, že si někoho idealizujete natolik, že vytvoříte tato nerealisticky vysoká očekávání, která nikdo nemůže splnit, což znamená, že nevyhnutelně skončíte zklamaní.
Bojíte se ztráty identity
Vytváření identity, která vám vyhovuje, trvá hodně času. Pravděpodobně jste museli bojovat s mnoha nejistotami a poučit se z minulých chyb, abyste byli tam, kde jste teď. Je zřejmé, že být s někým může změnit některé z věcí, které se vám na sobě líbily nejvíce. Tento strach však může způsobovat myšlenka, že byste se mohli přestat měnit. Koneckonců, může se to stát, když jste nezadaní, aniž byste si toho vůbec všimli.
Nic vám nechybí, proč riskovat
Láska přináší změnu a být svobodný nemusí být nutně špatné. Tvrdě jste pracovali, abyste získali dobrou pozici v práci, vybudovali jste si pevnou síť přátel a máte pěkný byt. To jsou cenné věci, které byste mohli ztratit, pokud upadnete do iracionální spirály emocí. Ale jak se říká: Pokud nic neriskujete, nic nezískáte.
Bojíte se, že váš vztah budou soudit ostatní
Přesvědčit ostatní lidi, že jste se rozhodli správně, může být únavné. Přátelé a rodina mají často silné názory, protože jim na vás záleží. To, co si vaši přátelé a příbuzní myslí, vám určitě může poskytnout nějaký dobrý nadhled do vašeho vztahu, ale nemělo by to nahradit to, co si myslíte nebo cítíte. Koneckonců, jen vy znáte svého partnera dost dobře na to, abyste se pro něj rozhodli.
Zdroje: psychologytoday.com, brighside.com