Způsob vaší chůze o vás mnoho prozrazuje

Pouhých sedm sekund stačí každému, kdo vás potká, aby si o vás udělal podvědomě obrázek. Lidé si vytváří dojem na základě fyzických informací a jednou z nich je chůze. Vaše chůze může o vás toho hodně prozrazovat, odborníci na řeč těla se domnívají, že nabízí vypovídací pohled na vaši povahu, náladu a sociální postavení.

Vaše chůze odhalí, zda jste lháři

I když je všeobecně přijímáno, že naše chůze odráží konkrétní nálady a postoje, méně lidí si je vědomo, že může také pomoci ostatním odvodit, zda lžeme nebo ne. Podle studie, kterou provedli američtí psychologové Paul Ekman a WV Friesen, mohou ti, kteří lžou, být odhaleni pohybem svalů na nohou a chodidlech, protože lidskou chůzi (která je naučena na počátku života) nelze snadno ovládat.

Takže zatímco se lháři soustředí pouze na ovládání jejich mimiky při interakci, jejich chůze a pohyby dolní části těla prozrazují, zda jsou jejich slova pravdivá.

Z chůze lze poznat, zda patříte mezi optimisty nebo pesimisty

Pokud chodíte dlouhým, rázným krokem a přehnaným pohybujete pažemi, budíte okamžitý dojem, že jste vysoce energetický jedinec s pozitivním pohledem na život. Jednotlivci, kteří chodí takovou chůzí, také mají tendenci vyzařovat důvěru. Mají také mimořádně vysoké sebevědomí a víru v sebe.

Ti, kteří mají energickou chůzi, mají agresivní přístup k řešení problémů, protože čelí výzvám čelem a s houževnatostí. Naopak lidé s negativním pohledem mají minimální pohyb rukou a relativně „chaotickou“ chůzi. Je také pravděpodobnější, že se budou dívat spíše do země než zpříma.

Vaše chůze nabízí pohled na pocity strachu a zranitelnosti

Občas můžete narazit na jednotlivce, jehož chůze vypadá letargicky, což má tendenci naznačovat nízkou hladinu energie a nedostatek sebevědomí. Taková chůze může také svědčit o nízkém sebevědomí, pokud však dotyčný jedinec není nemocný.

Může také ztělesňovat strach, protože tento typ chůze naznačuje, že jednotlivec se v sobě cítí nejistotu a je znepokojený tím, co ho čeká v budoucnu. Jedinci, kteří chodí se založenýma rukama, vykazují známky zranitelnosti, zvláště pokud je tento fyzický poznatek kombinován s klátivou chůzí.

Vaše chůze ostatním říká, že můžete být extrovert

Pozitivnější je, že jsme všichni viděli (a pravděpodobně i obdivovali) lidi, kteří chodí s přehnaným vybočením přední nohy, houpají boky a celá jejich chůze působí bezstarostně. To může vyvolat smíšenou reakci, ale odráží to extrovertní osobnost, která se ráda vyhřívá v záři reflektorů a přitahuje všechny druhy pozornosti.

To platí zejména v případě mužů, protože zatímco průměrný jedinec rád zapůsobí na svého partnera investováním tříměsíčních mezd do diamantového zásnubního prstenu, extrovertní muži se budou snažit udělat dojem sebevědomou chůzí. Tyto osoby je obzvlášť těžké přehlédnout.

Z chůze lze rozeznat úroveň vaší sebeúcty

Svižný a silný krok nelze zaměňovat s razantní chůzí, protože chodci mají tendenci se pohybovat s minimem rozruchu a omezeným pohybem paží. Toto je procházka takzvaného go-gettera, který se pohybuje rychle a budí dojem, že nechce ztrácet čas.

Tento typ chůze se snadno zamění, protože v kombinaci s dalšími gesty a pohyby může odhalit různé pohledy. Ti, kdo při chůzi odmítají navázat oční kontakt s ostatními, se mohou rychle pohybovat ve snaze odvrátit pozornost od sebe, například sklopením hlavy nebo hrbením ramen naznačuje nízkou sebeúctu.

Zdroj: lifehack.org

Autor: Petra Hornová
Tagy:
zavřít reklamu