Ženy se s rozvodem vypořádají mnohem lépe než muži

Říct svému okolí o rozvodu je pro mnoho žen, i mužů, často velmi ponižující. Pocit selhání, frustrace a smutek se však časem rozplyne a především ženy zjistí o svém životě, o sobě spoustu zajímavých a nových věcí.

Život se po rozvodu usnadní

Ano, mohou nastat chvíle, kdy budete vyděšení a cítit beznaděj, ale čas tyto pocity odnese.

Konečně můžete být sami sebou a pochopit, co vlastně od života chcete. V zásadě je rozvod novou stránkou a krok za krokem se z vás stane úplně jiná osoba. Ztratíte se, abyste se našli a později pochopili, že vaše manželství nebylo dobré. Zjistíte, že úklid bude trvat jen hodinu nebo i méně, a budete mít více času na koníčky, na odpočinek nebo na něco, co rádi děláte.

Uvolněná atmosféra je pozitivně ovlivní vaše děti

Mnoho žen má po rozvodu o své děti obavy. Tyto obavy jsou často neopodstatněné. Napětí, které z doma zmizí dětem pomůže se s novou realitou lépe vypořádat. Stanou se odvážnějšími a odpovědnějšími.

Pláč není slabost

Pláč vás neoslabí. Být normální je normální věc. Musíte přijmout sebe a to znamená, že musíte přijmout své emoce. Je v pořádku, když děti pochopí, že jejich matka není robot a uvidí ji plakat.

Pocit viny patří mezi nejhorší emoce

Nejtěžší je přijmout, že život už nebude stejný a že plány, které jste spolu měli, se nestanou. Po rozvodu se můžete cítit mnohem šťastnější z nového uspořádání, ale pocit viny je přesto obtížný.

Čtěte také: Lži a výmluvy, které si všichni říkáme. Přestaňte s nimi a rok 2021 bude patřit vám.

Oprostěte se od minulosti a dívejte se dopředu.

Neměli byste čekat na lepší časy

Čekání a naděje jsou skvělé věci, ale nestačí. Neztrácejte dobrý život, prostě se zbavte špatného.

Měli byste si vybrat samotu, ale ne osamění

Užívat si vlastní společnost je důležité. Ano, je těžké se přizpůsobit novému životu po dlouhodobém životě s jiným člověkem, ale na osamělost existuje dobrý lék, kterému se říká samota.

Autorský text

Autor: Petra Hornová
ZAVŘÍT