Základní způsoby, kterými můžete ochránit data svých zaměstnanců pracujících z domova

Flexibilita práce z domu je jednou z výhod, které toto zaměstnání umožňuje. Ovšem málokdo si uvědomuje, že pracovat z domu může firmě způsobit nemalé potíže. Stačí se přihlásit na cizí Wi-Fi – a o problém je postaráno. Abyste měli klidné spaní, doporučíme vám několik způsobů, jak si svá firemní data můžete uchránit.

Stanovte politiku kybernetické společnosti

Prvním krokem k ochraně firemních dat je zajistit, aby všichni zaměstnanci věděli, že zabezpečení dat je prioritou. Nejlepším řešením je zavedení politiky kybernetické bezpečnosti. Vyžadujte od všech nových i stávajících zaměstnanců, aby podepsali dokument, který objasňuje, jaké zásady musí při dodržování této politiky dodržovat.

Zkontrolujte, zda jsou všechna připojení k internetu zabezpečená

Zaměstnanci pracující na dálku rádi navštěvují různé kavárny, kde se připojí na místní Wi-Fi. To jim nemůžete zakázat, ale můžete je poučit o tom, jak v takovém případě zajistit, aby byla data společnosti v bezpečí. Nejjednodušším řešením je vyžadovat, aby zaměstnanci používali virtuální privátní síť (VPN). Použití VPN před přihlášením do veřejných sítí Wi-Fi zašifruje internetový provoz vzdáleného pracovníka a monitoruje případné známky viru.

Stanovte silná hesla

Mnoho lidí se přiznává, že používají všude stejné heslo. Vzdělávání pracovníků na home office o „ochraně heslem“ je klíčem k zabezpečení dat vaší společnosti. Začněte se základy, jak udržet hesla silná a proč je tak důležité nepoužívat opakovaně. Dalším způsobem, jak toto riziko zmírnit, je použití správce hesel, který pro vás může náhodně vygenerovat hesla a bezpečně je ukládat.

Spolehněte se na dvoufázové zabezpečení

Mnoho organizací přechází na dvoufázové ověřování (2FA) pro správu zabezpečení dat. Tato metoda potvrzuje totožnost uživatele tak, že nejprve vyžaduje uživatelské jméno a heslo, a následně i další informaci, ať už jde o odpověď na „tajnou otázku“ nebo snad PIN, který byl zaslán na jejich mobilní telefon.

Součástí zabezpečení je i šifrovací software, aktuální brány firewall, antivirový software a anti-malware, které by měl každý váš zaměstnanec mít v počítači nainstalované.

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu