Základní chyby při tvorbě reklamy na sociálních sítích

Reklama je nejzákladnějším prvkem prodeje produktů nebo služeb. V posledních letech se všechny reklamy soustřeďují spíše na sociální sítě, kde musí být nastavena na správný okruh uživatelů. Za tyto možnosti si samozřejmě firma zaplatí, a mnohdy nepřinese žádné ovoce. Poradíme vám, jakým chybám se při tvorbě reklamy vyhnout.

Investování většiny výdajů na reklamu předem bez testování publika

Jakmile se společnost rozhodne investovat do sociálních reklam, obvykle vytvoří cílení na publikum na základě toho, co již o svých spotřebitelích ví. Mohou mít údaje o věkovém rozmezí, zeměpisné poloze, pohlaví a zájmech. Ale i když provedli rozsáhlý průzkum trhu, testování publika je pro sociální reklamy stále nezbytné.

Naštěstí Facebook usnadňuje nalezení ideálního publika pomocí funkce „rozdělení testování“, která vám umožní rozdělit test až do pěti reklam najednou. Pokud vytváříte reklamy na Twitteru, TikToku nebo Pinterestu a nemůžete použít tuto funkci, začněte s nízkým rozpočtem na testování, a podle toho postupně rozpočet upravujte.

Ztráta prodeje a potenciálních zákazníků z negativních komentářů k reklamám

Sociální reklamy, zejména ty, za které zaplatíme nemalé peníze, se zobrazují tisícům, ne-li milionům lidí, a jsou tedy vystaveny také šanci na negativní komentáře. Může se o ně postarat nespokojený bývalý klient nebo někdo, kdo vaši reklamu prostě nemá rád. Bohužel, negativní komentáře vedou ke ztrátě prodeje.

Joseph Lazukin, zakladatel reklamní kampaně Pixelsmarter na Facebooku vysvětlil, že jedním z běžných způsobů, jakými se společnosti snaží tento problém vyřešit, je pronájem virtuálního asistenta.

Divák nemá jasnou výzvu k akci

Konečným cílem sociální reklamy je podnítit akci. To nebude snadné, pokud se divák nebude mít jak dostat na váš e-shop nebo stránky. Vy sice dáváte ostatním potenciálním zákazníkům vědět, že produkt nebo služba existuje, oni však často postrádají buď obyčejné tlačítko „koupit“ nebo se složitě proklikávají k danému produktu – a ruku na srdce, koho by složitosti neodradily. Hlavní je, aby váš cílový spotřebitel měl co nejjednodušší cestu k tomu si něco koupit.

Sociální reklamy zaberou čas a práci, ale jestliže jsou provedeny správně, mohou mít významný dopad na návratnost investic.

Autor: Bára Králová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu