Z cizího krev neteče. Ale co o vás prozradí ta vaše?

krevní skupiny (zdroj foto: study.com)

Rozlišování osobnostních typů podle krevní skupiny má počátek v Japonsku. A stejně tak, jako u nás letí horoskopy podle znamení horoskopu, Japonci si čtou předpovědi pro „nulku“, „áčko“ a další krevní skupiny. Dokonce si tak hledají partnera pro život.

U nás je situace úplně odlišná a mnoho lidí ani neví, jakou krevní skupinu vlastně má. Ale pokud si to zjistíte, není od věci se o sobě něco dozvědět.

Krevní skupina 0 = vůdce

Anketa: Jakou máte krevní skupinu?
Celkem hlasů: 157
Je nejstarší krevní skupinou, která převládala hlavně v dobách, kdy člověk lovil potravu, neustále se pohyboval a svět pro něj představoval jedno velké nebezpečí, ve kterém přežije jen ten silnější nebo nejlépe připravený.

Charakteristika nositele „nulky“ je odvozena od představy pradávného lovce a bojovníka. Je to člověk, který si jde tvrdě za svým. Není pro něj jednoduché podřídit se, ale pokud získáte jeho oddanost, máte v něm věrného spojence. Jinak není příliš nakloněn kompromisu a většinu věcí si udělá po svém, aniž by se ptal na radu nebo názor. Na druhou stranu, s „nulkou“ se nemusíte obávat nudy a stereotypu. Stále má nějaké nápady, tíhne k adrenalinovým a dobrodružným aktivitám a nedovolí, aby se na vás někdo, byť jen křivě podíval.

Krevní skupina A = rodinný typ

Původ této skupiny leží někde v mladší době kamenné, kdy se rozšířilo zemědělství a člověk si musel zvyknout na nový životní styl. Usedlý životní styl s chovem zvířat a pěstováním rostlin. V Česku tvoří „áčkaři“ až 40 % populace. Jde o poměrně ideální typ člověka, protože typický představitel má rád řád a pravidla, rád s ostatními vychází v dobrém a je trpělivý. Jako partner je skvělý, netouží po dobrodružstvích mimo rodinu a je velmi zodpovědný/á.

Krevní skupina B = bohém a umělec

„Béčko“ vzniklo v době, kdy lidé začali opouštět teplejší oblasti a začali migrovat na sever. Bylo nutné zvyknout si na chladnější podnebí, a tak tato krevní skupina vyniká silnou imunitou a velkou přizpůsobivostí. Ta je dána tím, že během cest se lidé stravovali různým způsobem. „Béčka“ jsou ze všech skupin ti nejvíce svobodomyslní a nezávislí, nesnášejí omezování jakéhokoli druhu, přitom přizpůsobit se umí skvěle. Jen musí sami chtít. Kupodivu to nejsou praktičtí lidé, spíše snílci s hlavou v oblacích. V Česku jich máme 18 %.

Krevní skupina AB = intelektuál

Nejmladší a nejvzácnější krevní skupina, u nás ji má asi 7 % populace. Jelikož existuje méně než tisíc let, víceméně odpovídá novodobému způsobu života. „Ábéčko“ je prototyp vzdělance se všeobecným rozhledem. Nejedná impulzivně, vše zkoumá kritickým pohledem a rozhoduje se až po pečlivém zvážení všech pro a proti.

Jen málo lidí ví, že se krevní skupiny objevovaly až v průběhu evoluce, a dokonce, že právě dané životní podmínky lidí v té které době, vedly ke vzniku krevních skupin nových. Víte, jakou krevní skupinu máte? A poznáváte se v jejím popisu?

Autor: Karel Mareš
Prohlédnout si všechny fotografie (5)

Mohlo by Vás zajímat​