Vztahy po rozvodu – jak se znovu vrhnout do randění?

Rozvod často není příjemná věc, váže se k tomu spousta nepříjemností. Je jasné, že je to vždy jen řešení a často praní špinavého prádla na veřejnosti. Když se navíc partneři rozvádí v nepokojné atmosféře, kdy má jeden jiný vztah, ztratil ve druhém důvěru, je problém s financemi a podobně, pak není divu, že si vzájemně chtějí partneři ublížit, minimálně slovy. Až bude rozvod za vámi, určitě si dejte čas na nějakou „aklimatizaci“ a nalezení sebe sama. Všechno chce svůj čas, každou ránu zahojí právě čas. Sami však lidé nezůstávají, vyrazit do světa randění může být po rozvodu o něco těžší.

Připraveni na první schůzku

Připravit se na první rande obecně je poměrně složité a náročné. Není se čemu divit, máte nějaká očekávání, jdete na schůzku s někým, koho obvykle neznáte, nebo naopak znáte a záleží vám na něm tak, že to nechcete zpackat. A co teprve po rozvodu? Už máte něco za sebou, možná to nebylo úplně příjemné, ex partner říkal věci, které se vám vryli do srdce i hlavy, i když to není vůbec pravda. Takové začátky randění nejsou zrovna nejlepší. Pokud to však překonáte a budete na schůzku připraveni, je dobré vědět „jak na to“.

Počkejte, až bude vše u konce

Myslíme rozvod. Je vždycky dobré začít s čistým štítem. I když víte, že už nic nezachráníte, že manželství prostě a jednoduše končí, raději začnete randit tehdy, kdy máte v občanském průkaze v kolonce stav rozvedený/rozvedená. Navíc se odborníci a psychologové shodují, že ideální doba na nové randění je rok po rozvodu. Někdo si léčí rány, jiný se potřebuje postavit na nohy a zvyknout si, že život bude najednou jiný. Nemusíte nutně čekat rok, ale vykrývat zklamání z rozchodu novým vztahem není dobré.

Upřímnost se cení

Během první schůzky nemusíte vysypat ze sebe celý životopis i průřez minulostí, ale všechno zatajovat, to určitě také ne. Rozvod není žádná tragédie nebo ostuda, klidně jej přiznejte. Když budete věci tajit, stejně vyjdou najevo, možná později, což nebude zrovna příjemné a partnera to může odehnat, když zjistí, že jste na začátku nebyli stoprocentně upřímní.

Proč chci na rande?

Ptejte se sebe. Říkají všichni okolo vás, že už byste si měli najít partnera a začít randit? Necítíte se ještě na to, abyste šli s někým na večeři? Dělejte jen to, co sami cítíte. Jestliže chcete randěním zapomenout na bývalého partnera, není to fér k někomu novému, kdo se do vás zamiluje. Ovšem když si na tuto otázku odpovíte, že už pro vás dozrál čas, že se chcete posunout dál a poznat někoho, kdo s vámi bude sdílet život, pak je to ta správná chvíle.

Není kam spěchat

S přáteli a kamarády jej určitě seznamte, jsou často dobrým sítem, zda je kontaktní, přátelský a také zjistíte, jak se chová k vašim kamarádům. S rodinou buďte lehce opatrnější, podobně jako s dětmi. V jejich zájmu není kam s představováním spěchat, dopřejte si tolik času, kolik je jen potřeba. Musíte se přece ujistit, že je partner ten, se kterým chcete strávit zbytek života, nebo minimálně dlouhou dobu. Opět přispějeme radou odborníků, mělo by to být rozhodně šest až osm měsíců.

Autorský text | foto: pixabay.com

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu