Vyvarujte se všedních chyb, které mohou zničit váš vztah

75 % lidí zažívá během svého života několik rozchodů. Projít rozchodem rozhodně není jedním z nejpříjemnějších zážitků, které máme. I když jsou důvody, někdy objektivní, stále existují věci, které lze překonat a žít ve spokojeném vztahu.

Nesdílíte společné chvíle

Společné trávení kvalitního času je pro vztah velmi důležité. Páry, které to dělají, jsou spokojenější ve svých vztazích. Je to proto, že sdílejí zkušenosti, které je sbližují. Je ale důležité si uvědomit, že na kvantitě záleží na kvalitním čase. Nedostatek komunikace je jedním z nejčastějších příčin rozchodu.

Pokud sledujete film společně nebo jen celý den sedíte na stejné pohovce, ale celou dobu u toho koukáte na telefonu, netrávíte mezi sebou žádný kvalitní čas. Snažte se dělat věci, které vás nutí komunikovat, jako je hraní her nebo společná procházka.

Braní partnera jako samozřejmost

Je velmi snadné začít brát jako samozřejmost vše, co pro vás partner dělá. Pokud vždy udržuje dům v čistotě, nepředpokládejte, že je to součást rutiny a nestojí za to, abyste mu projevili vděk. I když je to běžné, stále je to každodenní úsilí, které pro vás váš partner dělá.

Mnoho rozchodů je způsobených nedoceněním jednoho z partnerů. Totéž platí pro jejich osobní vlastnosti, do kterých jste se zamilovali. Stále je obdivujte pro jejich krásu, smysl pro humor nebo laskavost. Nezapomeňte to neustále oceňovat a projevujte náklonnost naplno.

Pozor na zranitelnost

Zranitelnost je to, co umožňuje vaše spojení s ostatními. Když se tomu vyhnete, může být těžké být otevřený a důvěřovat ostatním, což je v intimních vztazích velmi důležité. Nenecháváte lidi dostatečně blízko, aby vás lépe poznali. Díky tomu zůstáváte velmi cizími lidmi a nedaří se vám rozvíjet hlubokou lásku a náklonnost.

Nerespektování hranic

Ve vztahu se může stát, že místo dvou lidí se objeví „my“. Je těžké rozlišovat mezi vámi a vaším partnerem. Můžete se také cítit tak pohodlně, že si začnete plést své potřeby s potřebami partnera a proniknete do jeho osobního prostoru.

Snažte se neobtěžovat a respektovat hranice svého partnera. Také se neurážejte, pokud jejich potřeby neodpovídají vašim. I když jste si blízcí, stále jste dva různí lidé se samostatnými potřebami.

Zanedbáváte sami sebe

Nespokojenost s osobností vašeho partnera je důležitým důvodem rozchodu. Mějte na paměti, do jaké osoby se váš partner zamiloval.

V průběhu let se nevyhnutelně změníte, ale to neznamená, že se musíte přestat o sebe starat, jakmile si najdete partnera. Pokračujte ve cvičení, zdravě se stravujte, pracujte na svém osobním růstu a na čemkoli, co jste dříve dělali, než jste našli lásku.

Nízká sebeúcta

Nízká sebeúcta je velkou hrozbou pro vztah. Lidé, kteří mají nízkou sebeúctu, se často bojí odmítnutí a dělají vše pro to, aby se ochránili. Nevěří, že jsou pro svého partnera dost dobří, a nevěří, že je partner může opravdu milovat. Z tohoto důvodu očekávají, že vztah brzy skončí. Snaží se proto na to připravit a nepřispívají dostatečně emocionálně a neustále zpochybňují jednání svého partnera.

Vyhýbání se konfliktům

Mohlo by se zdát, že vyhýbání se konfliktům vám ve skutečnosti brání ve zničení vztahů. Ale to není pravda. Pokud se vyhnete jakémukoli konfliktu, znamená to, že skryjete své skutečné pocity, ignorujete své potřeby a svou frustraci.

Ale nejde to tak celý život. Nakonec budete příliš frustrovaní a prostě to ukončíte. Váš partner nedokáže číst vaše myšlenky, takže byste měli promluvit. Tímto způsobem můžete své problémy vyřešit společně, než bude příliš pozdě.

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu