Vydělávat si můžete i při studiu na vysoké škole

I na vysoké škole si můžete pomalu hledat práci, která vám zajistí slušný příjem. Sestavili jsme pro vás seznam nejlepších zaměstnání při studiu.

Doučovatel/ka

Víte o sobě, že vynikáte v nějakém předmětu? Využijte toho a rozhoďte sítě po známých. Doučování hledají hlavně středoškoláci, kteří si neví s předměty v období maturit. Ovládáte cizí jazyky? Tím lépe pro vás, protože ty jsou mnohem více ceněny než jiné předměty. Doučovat ale nemusíte pouze studenty středních škol, i děti na základní škole tápou v angličtině nebo dokonce studenti vysokých škol potřebují vysvětlit pojmy makro a mikro ekonomie.

Fitness trenér

Jestliže vás baví sport, ve fitku jste hodně často, snažíte se udržovat zdravý životní styl, pak práce fitness trenéra je pro vás ideální. Dejte si požadavek do fitness center ve vašem okolí. Musíte být také dobrým psychologem, protože budete pracovat s lidmi a náplní práce bude lidi přesvědčit a motivovat, aby se nevzdávali. Být fitness instruktorem je perfektní pozice pro ty, kteří rádi pomáhají ostatním lidem a vidí za svou prací výsledky.

Prodavač/ka

Pokud žijete ve velkém městě, jistě nebudete mít problém sehnat práci na částečný úvazek v obchodě, i když jste vysokoškolský student. V obchodech je také obvykle příležitost pro kariérní postup, takže pokud shledáte oblast řízení obchodu vhodnou pro vás, pozice prodavače je ideální odrazový můstek. Navíc tato práce nevyžaduje žádné speciální zkušenosti.

Hlídání dětí

Hlídání dětí je dnes již zcela běžnou záležitostí, takže skvělá šance pro studenty, jak si při studiu vydělat nějakou tu korunu. Své služby můžete nabídnout rodinám, o kterých víte, že by pomoc s dětmi uvítali, nebo si podat inzerát. Ovšem pozor, tato práce vyžaduje skutečně trpělivou a odolnou povahu. Někdy to s dětmi není žádný med.

Administrativní pracovník/ce

V současné době mnoho společností spolupracuje se studenty a poskytuje jim zaměstnání na částečný úvazek. Mezi hlavní pracovní povinnosti administrativního pracovníka patří hlavně přijímání hovorů a plánování schůzek. Pokud vás tato práce zajímá, kontaktujte zástupce různých společností a zjistěte, zda v současné době někoho najímají.

Práce při studiu je skvělá záležitost, co se týká zkušeností do budoucna. Nebuďte pasivní a jděte své budoucnosti naproti.

Autor: Bára Králová
ZAVŘÍT