Vybojujte si povýšení, ale tyto věty nechte nevyslovené!

Už jste na své pozici nějaký ten pátek a máte pocit, že by to chtělo víc. Samozřejmě ne víc práce, ale peněz. Dobře. V tom určitě nebude žádný problém. Dalším krokem je sebrat odvahu a zaklepat vedoucímu na dveře. Pojďme si společně projít, co říkat a co raději nikdy nevyslovit!

Začněte u sebe

Nejprve se připravte argumenty vy. Doma si sedněte, napište si seznam, proč chcete přidat. Musí to být úderné důvody, které donutí vedoucího se zamyslet a řešit reálně vaše přidání. Shrňte, co všechno se vám povedlo. Nadstandardní věci vypíchněte a buďte sebevědomí! Musíte zvládnout tuto argumentační bitvu na jedničku. Pokud chcete více peněz, musí být k tomu důvod.

Nejčastější chyby

Neohánějte se druhými. Vaše přidání nesmí vypadat, jako žalování školáka na své kolegy. Myslíme tím třeba frázi, dělám daleko víc práce, než můj kolega v kanceláři. Chcete víc peněz, protože vy jste dobrý zaměstnanec. Ne protože Petr z vedlejší kanceláře má nohy na stole a bere stejně jako vy. To musíte vyřešit s vedoucím jindy, ne pokud chcete řešit sebe a plat.

Neohánějte se roky. Moderní doba už nehraje na dvacet let věrnosti firmě. Jen kvůli nim vám nepřidá. Musíte argumentovat, že máte své know- how a jste firmě stále prospěšný a přinášíte jí zisk.

Nevydírejte na psychologické úrovni. Slzy nejsou namístě. Vy dostanete přidáno na základě práce. Srdce ryvný příběh, jako je to v životě nefér, vám to bohužel nevybojuje. Každý dnes řeší nepříjemnosti, zkuste se obrnit a netahat je do toho.

Nechoďte si říct o přidání poté, co přidáno dostal kolega. Pokud tedy vaše strategie je taková, že řeknete – Petr dostal přidáno, slyšel jsem, že bere třicet tisíc. Když on, já chci taky. Jinak končím a dělejte si to tu, jak chcete. Na to by vám asi každý řekl – ven!

Pokud máte dobré důvody chtít přidáno, nebojte se a zaklepejte vedoucímu na dveře. Musíte se umět prodat. Pokud jsou vaše kvality vysoké, budete pro firmu potřebným člověkem, kterému ráda dopřeje více peněž. Spokojenost musí být na obou stranách.

Author: redakce ProÚspěch.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat

GirlWorld.cz CarsMag.cz
Boj s hořícím elektromobilem?

Boj s hořícím elektromobilem?

Hořící elektromobil či hybrid vyžadují od hasičů rozlišný zásah než v případě hořícího konvenčního automobilu. Šup s ním do vody! Elektromobilů a hybridů na s..

doba čtení: 1 minuty Přečíst
ProÚspěch.cz GirlWorld.cz CarsMag.cz CarsMag.cz BydlímeChytře.cz GirlWorld.cz ProÚspěch.cz
Testovací citáty

Testovací citáty

Etiam eleifend congue ante, eget egestas nisl suscipit vel. Aenean magna nisl, malesuada et tincidunt eget, lacinia sed tortor. Etiam sagittis id quam egestas..

doba čtení: 1 minuty Přečíst
CarsMag.cz
Volkswagen má zájem o JAC

Volkswagen má zájem o JAC

Volkswagen spolu s automobilkou JAC již dnes spolupracuje na vývoji elektromobilů. Nyní by rád koupil větší podíl této společnosti. JAC Motors členem VW Group..

doba čtení: 1 minuty Přečíst
SpokojenéŽeny.cz BydlímeChytře.cz BydlímeChytře.cz SpokojenéŽeny.cz BydlímeChytře.cz
Saunovat se můžete i v paneláku

Saunovat se můžete i v paneláku

Většina z nás ví, že saunování má pro náš organismus celou řadu výhod. Podpoří naši imunitu a detoxikaci organismu, pomáhá zregenerovat unavené svaly, mírní b..

doba čtení: 1 minuty Přečíst
ProÚspěch.cz SpokojenéŽeny.cz GirlWorld.cz BydlímeChytře.cz GirlWorld.cz SpokojenéŽeny.cz CarsMag.cz

Další článek:

Články pro Vás
4 rady, které vám pomohou dokonale ovládat svůj čas
Jste slaboch? Odhalte pravdu sami o sobě!
Chcete si udržet produktivitu? Víme, jak na to
Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neudělá
Podnikáte na vlastní pěst? Dejte si pozor na tyto nejčastější chyby s penězi!
Klesli jste na samotné dno? Toto jsou věci, kterými se nesmíte pořád dokola trestat
Umíte snášet kritiku? Ne každý to dokáže, vy ale můžete!
Máte nízké sebevědomí? Je na čase ho zvednout!
Další:
Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neudělá