Věty, které byste sami sobě říkat neměli. Nikdy!

Člověk musí mít rád lidi okolo sebe, především by ale měl mít rád sebe sama. Nikdo jiný to totiž za něho neudělá – ne v takové míře. Mít rád sám sebe, by měla být schopnost, kterou bychom měli disponovat všichni. Bez výjimky.

Čas od času se ale na sebe naštveme, za něco si vynadáme nebo sami sebe za něco potrestáme. I když si myslíme, že jednáme ve svém vlastním zájmu, jednáme ve skutečnosti spíše proti sobě. A to bychom dělat neměli.

V dnešním článku vám představíme věty, které byste sami sobě nikdy říkat neměli. A když říkáme nikdy, tak tím máme na mysli NIKDY!


Věta číslo jedna: smůla se mi lepí na paty

Mít čas od času smůlu nebo onen pověstný den blbec – to se může stát každému. Na každého z nás se někdy přilepí trocha té smůly, což je naprosto normální. Nikdy byste si ale neměli říkat, že jste nenapravitelní smolaři a že je váš život těžký.

Měli byste totiž vědět, že to, na co myslíme, nebo to, co sami sobě říkáme, se může velmi rychle proměnit v to, v co začneme skálopevně věřit. A když budete věřit tomu, že jste největší smolař na světě, pak se může stát, že se na vás smůla skutečně začne lepit na každém kroku.

Věta číslo dva: jsem hloupý/hloupá

Jedno známé rčení říká: učený z nebe nespadl. Určitě ho znáte, jen jste ho možná zapomněli, proto doporučujeme, abyste si tohle rčení pořádně vryli do paměti a mysleli na něho pokaždé, když se vám něco nepovede. Je to totiž daleko lepší, nežli sami sobě říkat, že jste hloupí.

Nikdo není hloupý a nikdo neumí všechno. Ten umí tohle, ten zase tamto. I vy umíte něco, co někdo jiný nedokáže a skutečnost, že vy neumíte nějakou věc, ještě neznamená, že jste hlupáci. Tak si to neříkejte.

Věta číslo tři: na tohle nemám

Každý z nás dokáže věci, na které si věří. Pokud si budete neustále říkat, že na tohle či tamto nemáte, že to nedokážete nebo že na to nejste dost dobří, pak se vám to nepovede, protože to možná ani nezkusíte.

Člověk je tak šikovný, jak moc si věří a čím více si věříte, tím více toho dokážete. Že tomu nevěříte? Tak to schválně zkuste a přestaňte sami sebe shazovat tím, že na tohle či tamto nemáte nebo že to či ono nedokážete. Je to blbost.

Věta číslo čtyři: nestojím za nic, když mě nikdo nedokáže ocenit

Úspěch každého z nás není postavený na tom, jestli nás lidé dokážou ocenit a jestli si všímají všeho, co jsme dokázali. Největším porotcem jsme sami pro sebe právě my. Proto se nepodceňujte a neshazujte své úspěchy jen proto, že je nikdo nedokázal pořádně ocenit.

Váš úspěch nebude o to menší jen proto, že za vámi nikdo nepřišel a nezačal vás plácat po ramenou. Neposuzujte své úspěchy na základě toho, kolik lidí vám zatleskalo nebo kolik z nich vás pochválilo. Od toho jste tu vy, abyste chválili sami sebe, když si to zasloužíte.

Author: redakce ProÚspěch.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat

GirlWorld.cz SpokojenéŽeny.cz BydlímeChytře.cz GirlWorld.cz ProÚspěch.cz ProÚspěch.cz BydlímeChytře.cz
Saunovat se můžete i v paneláku

Saunovat se můžete i v paneláku

Většina z nás ví, že saunování má pro náš organismus celou řadu výhod. Podpoří naši imunitu a detoxikaci organismu, pomáhá zregenerovat unavené svaly, mírní b..

doba čtení: 1 minuty Přečíst
BydlímeChytře.cz CarsMag.cz
Boj s hořícím elektromobilem?

Boj s hořícím elektromobilem?

Hořící elektromobil či hybrid vyžadují od hasičů rozlišný zásah než v případě hořícího konvenčního automobilu. Šup s ním do vody! Elektromobilů a hybridů na s..

doba čtení: 1 minuty Přečíst
CarsMag.cz CarsMag.cz
Volkswagen má zájem o JAC

Volkswagen má zájem o JAC

Volkswagen spolu s automobilkou JAC již dnes spolupracuje na vývoji elektromobilů. Nyní by rád koupil větší podíl této společnosti. JAC Motors členem VW Group..

doba čtení: 1 minuty Přečíst
BydlímeChytře.cz CarsMag.cz ProÚspěch.cz
Testovací citáty

Testovací citáty

Etiam eleifend congue ante, eget egestas nisl suscipit vel. Aenean magna nisl, malesuada et tincidunt eget, lacinia sed tortor. Etiam sagittis id quam egestas..

doba čtení: 1 minuty Přečíst
SpokojenéŽeny.cz GirlWorld.cz GirlWorld.cz SpokojenéŽeny.cz CarsMag.cz BydlímeChytře.cz GirlWorld.cz SpokojenéŽeny.cz

Další článek:

Články pro Vás
Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neudělá
Máte nízké sebevědomí? Je na čase ho zvednout!
Klesli jste na samotné dno? Toto jsou věci, kterými se nesmíte pořád dokola trestat
Chcete si udržet produktivitu? Víme, jak na to
Podnikáte na vlastní pěst? Dejte si pozor na tyto nejčastější chyby s penězi!
Umíte snášet kritiku? Ne každý to dokáže, vy ale můžete!
Jste slaboch? Odhalte pravdu sami o sobě!
4 rady, které vám pomohou dokonale ovládat svůj čas
Další:
Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neudělá