Udělejte si podzimní úklid v rodinných financích

úklid v rodinných financích (zdroj foto: rocketivy.com)

Podzim je ideální čas, kdy je dobré zasednout nad rodinnými financemi. Nad šálkem dobré kávy nebo čaje to jde úplně samo. Co si pohlídat, abyste měli vše přehledně nachystané, a na co nezapomenout?

Pořádek především

Rodinné finance si žádají svůj čas. Dejte si něco dobrého na zub a pusťte se do práce. Máte šuplík, ve kterém se povalují důležité smlouvy? Pořiďte si šanon a průhledné pořadače a udělejte ve věcech pořádek. Na první stranu pořadače vytvořte seznam s tím, co ve složce naleznete, například

  1. Rodný list Petřík
  2. Rodný list Anežka
  3. Pojištění domácnosti
Kdykoliv budete něco potřebovat, jen sáhnete a máte hotovo.

Ani korunka neunikne

Projděte si smlouvy o povinném ručení k vozidlům, která máte, a vyčleňte si čas, abyste na internetu nebo osobně získali aktuální informace od jiných pojišťoven. Proč platit za stejné pojistné podmínky více? Složku, kde budete mít přehledně vyznačena data konce pojistek, a také data konce STK, umístěte vedle šanonu s rodinnými dokumenty a smlouvami.

Je čas myslet na zadní vrátka

Doposud bylo vždy něco důležitějšího, než abyste mohli odkládat finance bokem? V tom případě si příště odpusťte mega nákup ve slevách a raději zůstaňte doma. Úspěch rodinného rozpočtu spočívá v tom, že máte alespoň malou rezervu pro strýčka příhodu.

Na tohle se nešahá!

Máte děti? V tom případě je skvělé, že teď mají krásný pokojíček nebo nejnovější mobil, ale čas letí a za chvíli budou z hnízda pryč. Zaveďte trvalý příkaz a najděte si produkt, který bude vašim dětem pravidelně spořit. Na tyto peníze za žádných okolností nesahejte! Budou sloužit dětem až v dospělosti, nikoliv na aktuální sportovní potřeby.

Zjistili jste, že vám někde peníze zbytečně utíkají, a jinde naopak chybí? Nebojte se, při podzimním úklidu vše napravíte. Hurá do toho!

Autor: Martin Liška
Prohlédnout si všechny fotografie (5)

Mohlo by Vás zajímat​