Udělejte si podzimní úklid v rodinných financích

Podzim je ideální čas, kdy je dobré zasednout nad rodinnými financemi. Nad šálkem dobré kávy nebo čaje to jde úplně samo. Co si pohlídat, abyste měli vše přehledně nachystané, a na co nezapomenout?

Pořádek především

Rodinné finance si žádají svůj čas. Dejte si něco dobrého na zub a pusťte se do práce. Máte šuplík, ve kterém se povalují důležité smlouvy? Pořiďte si šanon a průhledné pořadače a udělejte ve věcech pořádek. Na první stranu pořadače vytvořte seznam s tím, co ve složce naleznete, například

  1. Rodný list Petřík
  2. Rodný list Anežka
  3. Pojištění domácnosti

Kdykoliv budete něco potřebovat, jen sáhnete a máte hotovo.

Ani korunka neunikne

Projděte si smlouvy o povinném ručení k vozidlům, která máte, a vyčleňte si čas, abyste na internetu nebo osobně získali aktuální informace od jiných pojišťoven. Proč platit za stejné pojistné podmínky více? Složku, kde budete mít přehledně vyznačena data konce pojistek, a také data konce STK, umístěte vedle šanonu s rodinnými dokumenty a smlouvami.

Je čas myslet na zadní vrátka

Doposud bylo vždy něco důležitějšího, než abyste mohli odkládat finance bokem? V tom případě si příště odpusťte mega nákup ve slevách a raději zůstaňte doma. Úspěch rodinného rozpočtu spočívá v tom, že máte alespoň malou rezervu pro strýčka příhodu.

Na tohle se nešahá!

Máte děti? V tom případě je skvělé, že teď mají krásný pokojíček nebo nejnovější mobil, ale čas letí a za chvíli budou z hnízda pryč. Zaveďte trvalý příkaz a najděte si produkt, který bude vašim dětem pravidelně spořit. Na tyto peníze za žádných okolností nesahejte! Budou sloužit dětem až v dospělosti, nikoliv na aktuální sportovní potřeby.

Zjistili jste, že vám někde peníze zbytečně utíkají, a jinde naopak chybí? Nebojte se, při podzimním úklidu vše napravíte. Hurá do toho!

Autor: Martin Liška
ZAVŘÍT