Top žebříček nejinteligentnějších světových měst 1-4

Inteligentní technologie, která existuje již léta, nepochybně ovlivňuje životy lidí i pracovních odvětví. I když je jasné, že inteligentní technologie má výrazný vliv na utváření našich budoucích komunit, mnoho měst je v různých fázích inovace a nejsou na tom stejně jako všichni ostatní. Otázkou tedy zůstává: „Kde žijí nejinteligentnější lidé na světě?“

1. Soul, Jižní Korea

Soul je spoustu let ponořen do moderních technologií. Je také považován za nejinteligentnější město na světě. Tato studie pochází z roku 2014. Kampaň „Smart Seoul 2015 “ ve městě poskytla špičková zdravotnická zařízení pro zdravotně postižené a seniory. Tato kohorta obyvatel byla dokonce vybavena tablety a smartphony, aby zajišťovala včasnou lékařskou péči. Nadčasové 5G sítě řadí Soul mezi světové špičky v používání chytrých technologií.

2. Vídeň, Rakousko

Hlavní město Rakouska je proslulé řízením provozu a využitím inteligentních budov. Vídeň je vnímána jako jedno z nejzelenějších měst na světě. Je lídrem v oblasti využívání zelené energie. Dolní Rakousko, vyniká od roku 2015 až 100 % obnovitelné energie. Ve Vídni se nalézá více než 300 000 solárních panelů. Vlastní také největší světový závod na biomasu. Také nabízí více než 90 % obyvatel pohodlný přístup k veřejné dopravě. Vídeň zahájila ambiciózní kampaně jako Smart City Wien, Roadmap 2020, atd.

Foto: Pixy

3. Boston, Spojené státy

Toto americké město je jedno z vůbec nejstarších v Severní Americe. Boston je od roku 2015 trvale považován za jedno z pěti nejinteligentnějších světových měst. Boston patří mezi nejvyvinutější města v sekci správy veřejných věcí. Boston je zařazen na 1. místo v oblasti lidského kapitálu. Index inteligentních měst řadí Boston mezi top 10 zemí ve vzdělávání – vlastní školy jako Harvard, MIT, BC a BU, obchodní ekosystémy, rychlý internet, atd.

Foto: Pixy

4. Amsterdam, Nizozemsko

V roce 2016 byl Amsterdam oceněn „Evropským hlavním městem inovací “. Amsterdamu se dařilo zejména v sociálních opatřeních, kdy prakticky každý obyvatel města, měl přístup k přijatelným hygienickým zařízením. Pokud jde o správu věcí veřejných, Amsterdam zaujímá vysoké postavení v účasti občanů a digitalizaci vlády.

Foto: Pixabay

Snaha města zůstat inovativní a využívat obnovitelnou energii představují mimo jiné elektrické nákladní vozy sbírající odpadky. Také tu jsou k vidění solární panely napájející autobusové zastávky, billboardy a světla. Tisíce podniků a domácností procházelo úpravami na energeticky účinnou izolaci střešní krytiny. Vlastní také plno automatických spínačů světla, když se setmí. Inteligentními měřiči jsou rovněž ultra nízkoenergetická LED světla.

Zdroj: www.designworldonline.com

Autor: Renata Horáková
ZAVŘÍT