To, kým jste dnes, není to, kým musíte být zítra. Vzdejte se věcí, které vám brání v úspěchu

„Poslední den na zemi se člověk, kterým jste se stali, setká s člověkem, kterým jste se mohli stát.“  Abychom se stali úspěšnými a přiblížili se osobě, kterou se můžeme stát, nemusíme někdy přidávat další věci, naopak se musíme některých z nich vzdát. I když každý z nás může mít jinou definici úspěchu, existují určité univerzální věci, které, pokud se jich vzdáte, vás učiní úspěšnými. Některých z nich se můžete vzdát již dnes, zatímco vzdát se jiných může trvat o něco déle. Čeho se tedy vyplatí vzdát?

Výmluvy

Jedno méně známé pořekadlo říká: „Nezáleží na kartách, které jste dostali, ale na tom, jak s nimi hrajete.“ Úspěšní lidé vědí, že jsou za svůj život zodpovědní bez ohledu na výchozí pozici, slabiny a minulé neúspěchy. A když si to uvědomíme, stane se to naším jediným způsobem, jak se stát úspěšným, protože výmluvy nás omezují a brání nám v osobním i profesním růstu.

Fixní myšlení

Lidé s fixním myšlením věří, že jejich inteligence nebo nadání jsou jednoduše pevně dané vlastnosti a že talent sám o sobě vytváří úspěch – bez úsilí. Mýlí se. Úspěšní lidé to vědí. Denně investují svůj čas do rozvoje růstového myšlení, získávají nové znalosti, učí se novým dovednostem a mění své vnímání tak, aby to bylo přínosem pro jejich budoucí život.

Přílišné obavy a přízemnost

Pokud se nikdy nepokusíte využít velkých příležitostí nebo nedovolíte, aby se vaše sny staly skutečností, nikdy neuvolníte svůj skutečný potenciál. A svět nikdy nebude mít prospěch z toho, čeho jste mohli dosáhnout. Proto vyslovujte své nápady, nebojte se selhat a rozhodně se nebojte uspět.

Krátkodobé myšlení

Úspěšní lidé si stanovují dlouhodobé cíle a zároveň vědí, že tyto cíle jsou často pouze výsledkem návyků, které se ale musí dodržovat každý den. Tyto návyky by zároveň neměly být něčím, co jen tak děláte, ale něčím, co skutečně ztělesňujete.

Terč se šipkou.
zdroj: freepik.com

Víra v náhlý „zázrak“

Úspěch přes noc je mýtus. Úspěšní lidé vědí, že každodenní drobné neustálé zlepšování se časem znásobí a přinese jim kýžené výsledky. Proto byste se měli soustředit na každý den, který je před vámi, a každý den se snažit zlepšovat.

Perfekcionismus

Nic nebude nikdy dokonalé, ať se snažíme sebevíc. Strach z neúspěchu nám často brání v tom, abychom podnikli nějakou akci. Mnoho příležitostí ale promarníme i tím, pokud budeme neustále jen čekat, až budou „věci v pořádku“. Nejlepší je zlatá střední cesta.

Multitasking

Nelze se stoprocentně věnovat více věcem najednou. Úspěšní lidé to vědí, proto se vždy věnují jen jedné věci. Nezáleží na tom, zde jde o obchodní nápad, konverzaci nebo trénink. Plná přítomnost a oddanost jednomu úkolu je stěžejní.

Potřeba mít všechno pod kontrolou

Odpoutejte se od věcí, které nemůžete ovlivnit, a soustřeďte se na ty, které ovlivnit můžete, a vězte, že někdy jediné, co budete moci ovlivnit, je váš postoj k něčemu.

Potřeba být oblíbený

Nikdy není možné se zalíbit či zavděčit všem. To je zcela přirozené a není třeba se ospravedlňovat. Jediné, co můžete udělat, je zůstat autentičtí, každý den se zlepšovat a vědět, že rostoucí počet „haterů“ často znamená, že děláte důležité věci.

Závislost na sociálních sítích a televizi

Impulzivní prohlížení webových stránek a sledování televize jsou nemocemi dnešní společnosti. Tyto dvě věci by nikdy neměly být únikem od vašeho života nebo vašich cílů. Pokud na nich vaše cíle nezávisí, měli byste svou závislost na nich minimalizovat a tento čas směřovat k věcem, které mohou váš život obohatit.

Zdroj: starsinsider.com, fearlessmotivation.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu