Takhle rozhodně ne! Proč vás nechtějí na pohovor?

Řekli jste si, že je třeba se posunout v pracovním životě dál, ale nedaří se vám úspěšně zabodovat při hledání práce? Nevadí, hlavní pomocí bude odhalit tomu příčinu! Díky tomu se posuneme dál, chyby napravíme a příští pohovor bude váš!

Personalista má jediné vodítko – CV

Většinou pozice, na kterou hledá personalista zaměstnance, je vyvěšená na různých portálech nabízející a poptávající pozice. Díky nepřeberným možnostem, které kvůli úrovni nezaměstnanosti jsou, je nutné, zabodovat bezchybným životopisem.  Personalista vás nikdy neviděl, musíte zaujmout právě na míru ušitým CV!

Chyby, kterým se musíte vyhnout

Ujistěte se, že jste odeslali všechny přílohy. Některé pozice chtějí připojit motivační dopis, pokud se hlásíte na pozici s jazyky – motivační dopis může být požadován v angličtině. Personalista s vámi nebude ztrácet čas a prosit o všechny požadované přílohy. Dejte si na to tedy pozor. Je zbytečné přijít o možnost snové práce, kvůli neposlané příloze.

Gramatika. Čeština je občas zrádná. Pokud si nejste jistí některým obratem, raději ho nepoužijte. Každé měkké a tvrdé i/y si promyslete a po dokončení CV ho pošlete někomu přečíst. I překlepy nepůsobí profesionálně. Nestyďte se poprosit o pomoc někoho z okolí. Víc hlav, víc očí a tím méně chyb!

Praxe. Občas jsou mezi námi i takový, kteří posílají univerzální životopis na všechny možné pozice. Pokud, ale nesplňujete podmínku praxe v oboru. Je to ztráta času pro obě strany. Nesbíráte body množství rozeslaných CV, ale bohužel jen za ty, kde postoupíte k pohovorům.

Neřekli jste, co můžete firmě nabídnout. Zdá se to, jako banalita, ale chyba lávky. Firmy snadněji přijmou mezi své zaměstnance kolegu, který napíše do CV, že chce na pozici produktového manažera zviditelnit jméno firmy a zvýšit tím obrátkovost a výnosy. Náskok před konkurencí bude mít i ten, kdo dá jasně najevo, co všechno firmě může přinést. Ztrácet dech bude ten, který bude psát věci – chci plat v určité výši, chci firemní auto, atd.

Nebojte, životopis je sice vaše vizitka a většinou máte jen chvilku personalistu zaujmout. Pokud při jeho psaní budete pečlivý a poctivý, určitě zaujmete!

 

Author: redakce ProÚspěch.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Mohlo by Vás zajímat

GirlWorld.cz BydlímeChytře.cz CarsMag.cz
Volkswagen má zájem o JAC

Volkswagen má zájem o JAC

Volkswagen spolu s automobilkou JAC již dnes spolupracuje na vývoji elektromobilů. Nyní by rád koupil větší podíl této společnosti. JAC Motors členem VW Group..

doba čtení: 1 minuty Přečíst
BydlímeChytře.cz SpokojenéŽeny.cz ProÚspěch.cz
Testovací citáty

Testovací citáty

Etiam eleifend congue ante, eget egestas nisl suscipit vel. Aenean magna nisl, malesuada et tincidunt eget, lacinia sed tortor. Etiam sagittis id quam egestas..

doba čtení: 1 minuty Přečíst
BydlímeChytře.cz ProÚspěch.cz CarsMag.cz GirlWorld.cz GirlWorld.cz SpokojenéŽeny.cz CarsMag.cz CarsMag.cz
Boj s hořícím elektromobilem?

Boj s hořícím elektromobilem?

Hořící elektromobil či hybrid vyžadují od hasičů rozlišný zásah než v případě hořícího konvenčního automobilu. Šup s ním do vody! Elektromobilů a hybridů na s..

doba čtení: 1 minuty Přečíst
GirlWorld.cz SpokojenéŽeny.cz SpokojenéŽeny.cz BydlímeChytře.cz ProÚspěch.cz CarsMag.cz BydlímeChytře.cz
Saunovat se můžete i v paneláku

Saunovat se můžete i v paneláku

Většina z nás ví, že saunování má pro náš organismus celou řadu výhod. Podpoří naši imunitu a detoxikaci organismu, pomáhá zregenerovat unavené svaly, mírní b..

doba čtení: 1 minuty Přečíst
GirlWorld.cz

Další článek:

Články pro Vás
4 rady, které vám pomohou dokonale ovládat svůj čas
Máte nízké sebevědomí? Je na čase ho zvednout!
Podnikáte na vlastní pěst? Dejte si pozor na tyto nejčastější chyby s penězi!
Jste slaboch? Odhalte pravdu sami o sobě!
Chcete si udržet produktivitu? Víme, jak na to
Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neudělá
Klesli jste na samotné dno? Toto jsou věci, kterými se nesmíte pořád dokola trestat
Umíte snášet kritiku? Ne každý to dokáže, vy ale můžete!
Další:
Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neudělá