Tak tyhle kolegy znáte (a máte) v práci asi taky

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín ProÚspěch.cz na hlavní stránku Seznam.cz
kolegové z práce (zdroj foto: freepik.com)

Mnoho zaměstnanců tráví se svými kolegy více času než se svými blízkými. O to je důležitější, aby na pracovišti byla pohoda. Pro nemalou část lidí je to totiž důležitějším faktorem než výše platu.

Na místě je shovívavost, některé typy lidí vám život příliš neusnadňují, a tak je důležité brát je takové jací jsou, jinak vám to příliš klidu do duše nepřinese.


„Žvanilka“

K životu potřebuje posluchače stejně nutně, jako kyslík k dýchání. Typickou hláškou u ní je: „Už jsem ti povídala, že…“, a v zásadě je jedno, o čem bude mluvit.

„Kancelářská máma“

Jakmile ve školce či škole začne řádit epidemie chřipky, tahle „máma“ je okamžitě k zastižení pouze na home office. Je ale nejlepší v urovnávání sporů a organizace pracovních záležitostí. Kromě toho často do práce nosí ochutnat, co právě upekla, a v jejím šuplíku najdete vše – brášky na bolest, náhradní tampony, náplasti a podobně.

„Barista“

Před ranní kávou, kterou si dává v práci (a pravděpodobně i předtím doma), na něj raději nemluvte. Celý den poté ho neuvidíte bez oblíbeného nápoje.

Typická hláška: „Probereme to u kafe.“

„Pamětník“

Ve firmě už byl v době, kdy ji zakládali tři chlápci v garáži, v době faxů a kartoték. Pamětník zkrátka patří k inventáři firmy, má obrovské zkušenosti a většinou skvěle vychází se šéfem. Milerád vám vysvětlí, jak co dělat, i když jste se neptali. Pamětníkovi se prostě neodporuje.

„Nováček“

Od nástupu se ve firmě cítí jako ryba ve vodě. Je mladý, dynamický, kvalifikovaný a až příliš motivovaný. O polední pauze vypráví zážitky z nějakého sebezdokonalujícího semináře a těší se, až se na konci zkušební doby sejde se šéfem a konečně mu sdělí všechny své nápady, jak by se firma mohla dál rozvíjet.

Máte je v práci všechny?

Autor: Martin L.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín ProÚspěch.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat