Tak tyhle kolegy znáte (a máte) v práci asi taky

Mnoho zaměstnanců tráví se svými kolegy více času než se svými blízkými. O to je důležitější, aby na pracovišti byla pohoda. Pro nemalou část lidí je to totiž důležitějším faktorem než výše platu.

Na místě je shovívavost, některé typy lidí vám život příliš neusnadňují, a tak je důležité brát je takové jací jsou, jinak vám to příliš klidu do duše nepřinese.

„Žvanilka“

K životu potřebuje posluchače stejně nutně, jako kyslík k dýchání. Typickou hláškou u ní je: „Už jsem ti povídala, že…“, a v zásadě je jedno, o čem bude mluvit.

„Kancelářská máma“

Jakmile ve školce či škole začne řádit epidemie chřipky, tahle „máma“ je okamžitě k zastižení pouze na home office. Je ale nejlepší v urovnávání sporů a organizace pracovních záležitostí. Kromě toho často do práce nosí ochutnat, co právě upekla, a v jejím šuplíku najdete vše – brášky na bolest, náhradní tampony, náplasti a podobně.

„Barista“

Před ranní kávou, kterou si dává v práci (a pravděpodobně i předtím doma), na něj raději nemluvte. Celý den poté ho neuvidíte bez oblíbeného nápoje.

Typická hláška: „Probereme to u kafe.“

„Pamětník“

Ve firmě už byl v době, kdy ji zakládali tři chlápci v garáži, v době faxů a kartoték. Pamětník zkrátka patří k inventáři firmy, má obrovské zkušenosti a většinou skvěle vychází se šéfem. Milerád vám vysvětlí, jak co dělat, i když jste se neptali. Pamětníkovi se prostě neodporuje.

„Nováček“

Od nástupu se ve firmě cítí jako ryba ve vodě. Je mladý, dynamický, kvalifikovaný a až příliš motivovaný. O polední pauze vypráví zážitky z nějakého sebezdokonalujícího semináře a těší se, až se na konci zkušební doby sejde se šéfem a konečně mu sdělí všechny své nápady, jak by se firma mohla dál rozvíjet.

Máte je v práci všechny?

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu