Skrýváte před svým partnerem finance aneb je to opravdu to nejlepší, co můžete v dlouhodobém vztahu udělat?

V každém delším vztahu přijdou na řadu jednoho krásného dne finance. Ať už to bude před chystaným stěhováním nebo při žádosti o půjčku, či dokonce před obyčejnou schůzkou. Asi všem vám je jasné, že neshody ve finanční oblasti mohou vcelku rychle zdemolovat váš harmonický vztah. Proto se nebojte o penězích se svým partnerem mluvit. Jaké otázky byste si měli položit?

Mluvíte o penězích otevřeně nebo je skrýváte?

Jedním z největších problémů v dlouhodobých vztazích je finanční nevěra. Může to být cokoliv od skrývání financí před partnerem až po vlastnictví soukromého, a samozřejmě tajného bankovního účtu. Někomu se to bude možná zdát v pořádku si něco pořídit bez vědomí partnera, ale uvědomte si ten princip. Pokud se svým partnerem nebudete mluvit o vašich financích, dříve nebo později se rozejdete.

Máte stejné nebo rozdílné finanční cíle?

Je samozřejmě jasné, že se se svým partnerem nemusíte shodnout naprosto ve všem. V každém případě ale musíte respektovat jeden druhého. Nejhorší je situace, kdy jeden z vás chce spořit a ten druhý naopak utrácet. V tomto případě je velice těžké přijít na společně přijatelné řešení, avšak pokud spolu chcete vydržet, měli byste jej vymyslet co nejdříve. Stanovte si každý individuální plány a k tomu ještě společný cíl, kterého se snažte dosáhnout.

Berete oba zodpovědnost za společné výdaje?

Společné soužití znamená pochopitelně i společné výdaje, za které byste měli nést odpovědnost rovným dílem. Klidně si zařiďte partnerský bankovní účet, kde krásně uvidíte, za co každý z vás utrácí peníze. Pokud má jeden z vás problém s výší výdajů, které musí zaplatit, pak není nic jednoduššího, než je poměrně rozdělit podle výše vašeho příjmu. Pak už by mělo být vše v pořádku.

Pořádek ve financích znamená šťastný a spokojený vztah. Udělejte si v penězích pořádek co nejdříve, a hlavně před svým partnerem nic neskrývejte.

Autor: Katka Procházková
zavřít reklamu