Simon Sinek je neotřesitelný optimista. Věří v optimistickou budoucnost a v naše schopnosti ji společně vybudovat

Je popisován jako „vizionářský myslitel se vzácným intelektem“. Simon věnoval svůj profesní život vizím. Svět, ve kterém většina lidí vstává každé ráno. Tito lidé jsou inspirovaní, cítí se bezpečně a na konci dne jsou všichni spokojeni a naplněni dobře dovedenou prací. 

Napsal několik knih, které právě tyto myšlenky obsahují:

Start With Why: How Great Leaders Inspire Everyone to Take Action, celosvětově prodávaná kniha (jen v USA bylo prodáno přes 1 milión výtisků – v češtině vydáno: „Začněte s PROČ: Jak vůdčí osobnosti inspirují k činům“ (2013, Jan Melvil Publishing)

Leaders Eat Last: Why Some Teams Pull Together and Others Don’t, New York Times a Wall 

Street Journal bestseller, v češtině vydáno: Lídři jedí poslední: Proč některé týmy drží pohromadě a jiné se rozpadají“ (2015, Jan Melvil Publishing)

Together is Better: A Little Book of Inspiration, opět New York Times a Wall Street Journal bestseller

Find Your Why: A Practical Guide for Discovering Purpose for You and Your Team 

poslední vydanou knihou je:  The Infinite Game, opět New York Times a Wall Street Journal bestseller, v češtině vydáno: Objevte své PROČ: Jak najít smysl pro sebe i pro svůj tým“ (2018, Jan Melvil Publishing)

Simon je etnograf, který je fascinován lidmi a různými organizacemi. Díky svým výzkumům objevil určité vzory toho, jak lidé myslí, jednají a komunikují v prostředí, ve kterém pracují. Reagují podle svých přirozených schopností. Svůj život věnoval sdílením svých myšlenek (vizí), aby mohl inspirovat lidi a lídry a vedení různých společností.

Chang Yun Chung: Na věku nezáleží. Ani ve 101 letech nehodlá zpomalit.

Simon se také proslavil popularizací pojmu PROČ, který popsal ve svoji prvním TED Talku v roce 2009. Tato přednáška se stala nejsledovanějším TED Talk a má stále více jak 50 milionů zhlednutí. 

Simon je velmi populární i ve vyhledavači na YouTube. Lidé ho vyhledávají tak často, že obsadil pátou pozici v žebříčku.

Má velice nekonvenční a inovativní pohled na podnikání a vedení společnosti. Díky tomu si ho všimly společnosti z pestrých koutů – leteckého průmyslu, zábavní průmyslu, po módní. Simon měl také tu čest sdílet své myšlenky z vlády USA a nejvýznamnějším představenstvem letectva Spojených států, námořnictva, armády a pobřežní stráže.

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu