Seznam kultovních společností, které uspěly již během svých prvních let působení

Každý začínající podnikatel doufá, že se jeho podnikání stane další společností, která se zařadí na seznam nezapomenutelných firem. Je důležité si uvědomit, že mnoho z dnešních nejvlivnějších podniků začalo úplně od nuly, jako malé stánky s jídlem nebo v obyčejné garáži s pár kusy vyhozených lavic.

Mattel

Kdo by neznal panenku Barbie, děti ji přímo zbožňují. Právě ta se stala jedním z největších triumfů společnosti Mattel. Panenku na trh představila Ruth Handlerová, ale větší zásluhu má Charlotte Johnson, která stojí za jejími skvostnými outfity.

Microsoft

Kdo by to byl řekl, že přátelé jako je Bill Gates a Paul Allen budou stát za zrodem počítačové společnosti Microsoft. Ta byla založena v roce 1975 a už v roce 1987 se z Billa Gatese stal miliardář.

Disneyland

Od roku 1955 Disneyland pobavil již přes 700 milionů návštěvníků. Tento legendární park se v průběhu let postupně měnil, obnovoval. Ale jediná věc zůstala a stále zůstává beze změny – hosté vždy odcházejí s úsměvem! To jistě Walt Disney nečekal.

Taco Bell

I Glen Bell má za sebou dlouhou cestu k úspěchu. Nejdříve pracoval jako prodavač párků v rohlíku, poté si otevřel svůj první stánek s tacos. Jenže to ještě netušil, že v roce 1978 bude mít své řetězce ve více jak 800 místech.

Google

Pokud jste zvědaví na začátky této společnosti, můžete je vždy najít kde jinde než na Google. Zakladatelé Sergey Brin a Larry Page začínali v garážích, později se přesunuli do Silicon Valley – Mountain View. Toto sídlo se stalo obrovským kampusem, přezdívaný Googleplex.

Walmart

Tento maloobchodní gigant byl ve svých začátcích pojmenován jako Walton’s Five and Dime. Úplně první původní obchod z roku 1945 nyní slouží jako oficiální muzeum Walmart.

Starbucks

První Starbucks byl úplně jednoduchý obchod na trhu Pike Place Market. Jakmile se v 80. letech vedení ujal Howard Schultz, učinil z něj to, čím je Starbucks dnes.

S vizí, tvrdou prací a trochou štěstí se tyto společnosti zvedly ze skromného malého podniku na obrovské giganty, které změnily svět.

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu