Rozhodněte se – která rozhodnutí vám mohou změnit život?

Není váš život takový, jaký jej chcete mít? Máte spoustu snů, plánů a spoustu až – zhubnu, zbohatnu, zestárnu, změním práci, bydlení a podobně. Všechno v životě se dá změnit, jen musíte chtít a jednat, možná se pro to rozhodnout. Začít novou kapitolu není moc jednoduché, objevit se mohou problémy, ale ruku na srdce – není to pak o to lepší pocit, když se vše povede, když zvládnete těžké zkoušky a změny, které musíte či chcete podstoupit? Otevřete novou kapitolu života, skočte do ní rovnýma nohama a začněte jinak, nově a třeba s čistým štítem. Život poskytuje spoustu možností, je potřeba se na ně soustředit.

Změna je život

Říká se to, změnit něco však není tak jednoduché, jak si myslíte vy nebo třeba i druzí lidé. Máte spoustu pochyb, do něčeho nového, co je navíc trochu nejisté, se nechce každému, máte své jisté a jistota je pro mnohé lidi klíčová. Mít se kde uchýlit, mít práci, která vás uživí, přinést rodině to, co je potřeba a to i ve chvílích, kdy je na tom ekonomika špatně. Život přináší spoustu šancí a možností a je jen a pouze na vás, jak se k tomu postavíte. Jak se rozhodnout, aby se začaly v životě dít změny?

Začít skutečně žít

Děláte to? Možná si to jen myslíte. Začněte žít teď a tady. Neplánuje, že začnete ve chvíli, kdy zhubnete, změníte práci, partnera, budete mít děti a podobně. Krok dopředu se dá udělat v jakékoliv životní chvíli a možná bude právě to impulsem, proč udělat další a další kroky a změny v životě.

Mějte cíl

Bez toho nebude mít vaše cesta jasně dané parametry. Nenechte se svést z cesty, to není nic pro vás. Jestliže chcete od života něco, vezměte si to, jděte si tvrdě za tím – pozor, vše v souladu, aby po vás nezůstali lidé, kterým jste ublížili jen proto, že jste chtěli něco, co zrovna pro vás nebylo. Pokračujte stále dopředu, nenechejte se nikým a ničím zastrašit. Žijte tak, abyste byli na sebe a svůj život hrdí.

Víra v sebe sama

Ač vás druzí mohou chválit, pochlebovat vám, vždycky si věřte vy sami. Zdravé sebevědomí a víra ve vaše schopnosti vás umí posunout mnohem dál, než lichotky druhých. Věřte, že jste dost dobří na to, abyste poslali životopis na tu či onu pozici, nemějte falešné iluze, ale zase si neříkejte, že to stejně nevyjde, tak proč se snažit. Vždy je důvod k tomu se snažit!

Zaměření se na to, jak věci vyřešit

Když máte za cíl hubnutí, musíte se k němu nějak dopracovat. Nevěřte, že se jednou probudíte a budete mít krásně štíhlou postavu, přesně takovou, jakou vídáte v časopisech. Řešení nebo také cesta je velmi důležitá věc pro celý proces. Právě ono řešení není jednoduché, mohou vás čekat nepříjemnosti, překážky, ale všechno je možno překonat, případně vyřešit. A jednotlivými řešeními zase rostete a měníte se.

Čtěte také: Jak se úspěšně bránit manipulaci? Není to jednoduchého, ale jde to natrénovat.

Neměňte, co nejde změnit

Jsou věci, nad kterými nemáte žádný vliv, prostě tak jsou, budou a vy neuděláte nic, i když se budete trápit, vše řešit nebo se neustále touto věcí zaobírat? Nechte to být. Co změnit nejde – často je to minulost nebo věci, nad kterými nemáte moc nebo vliv, na to prostě nemyslete a neřešte. Zbytečně věnujete energii někam jinam a cíl stagnuje.

Neřešte minulost

Ta je už minulostí a zaobírat se vším, to jitří rány, ubírá zbytečně na energii, čase a podobně. Neřešte to, co bylo, ale soustřeďte se na to, co bude. Někdy je potřeba to překousnout, minulost prostě jen odložit a nezaobírat se jí. K čemu to bude, když se to stejně nezmění? Naopak, přítomnost je to, kam směřovat svou energii.

Autorský text | foto: pixabay.com

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu