Richard Branson, který brzy oslaví 70 let, dosáhl velkého úspěchu. Jeho jmění spadá do miliard dolarů, žije na vlastním soukromém ostrově a založil globální společnost Virgin. Bransonův život však nebyl tak růžový, jak se zdá, ve škole bojoval s dyslexií.
Navzdory překážkám, které mu čelily, se držel svých zásad a své slabé stránky přeměnil na stránky silné.
Držte se svých snů
Branson má pro každého začínajícího podnikatele radu: „nevzdávat se“. Na webu společnosti Virgin prohlásil: „V mé kariéře bylo tolik pádů, mé nápady byly neustále přehlíženy. Přátelé, členové rodiny, lidé, na které jsem spoléhal, a banky – ne každý vždy viděl potenciál, který jsem viděl já. Ale to mě neodradilo. I když lidé kolem mě mým nápadům nevěřili, mě to přinutilo chtít uspět o to víc“.
Také věří, že život dává vždy druhou šanci – na všechno – pokud to vzdáte, nikdy nebudete vědět, čeho byste nakonec dosáhli. „Představte si, kde by byla J.K. Rowlingová, kdyby nevytrvala, když ostatní jejími knihy opovrhovali,“ řekl, „Knihy Harry Potter a Kámen mudrců byly odmítnuty 12krát a bylo jí řečeno, ať rozhodně své zaměstnání neopouští, protože jako spisovatelka nemá potenciál. Nebo Thomas Edison, který se snad tisíckrát pokoušel vynalézt žárovku – kdyby to vzdal, byli bychom všichni po tmě.“
Branson se také poučil ze svých chyb
Poté, co Branson vzdal školní docházku už v 16 letech, mohl sice přijmout fakt, že se jeho život zřejmě nebude odvíjet správným směrem. Místo toho však přeměnil svou největší slabost ve svou největší sílu – naučil se milovat všechno jednoduché prostřednictvím dyslexie, která se později stala obchodním principem, když založil společnost Virgin.
Richard Branson je přesvědčen, že každý může napsat svou vlastní budoucnost
„Nikdo nedostane všechno hned napoprvé, a to je to kouzlo, ta síla, protože se musíme poučit z vlastních chyb, které nás definují a utváří. Všichni si zasloužíme druhou šanci.“
Richard Branson