Pro milovníky whisky aneb jaké jsou ty nejluxusnější a nejlepší značky bourbonu, které si dnes můžete pořídit?

Není asi mnoho nápojů, které by byly více spojené s historií, než je právě bourbon. V průběhu mnoha let se vyvinula spousta značek a způsobů, jakými si tento delikátní nápoj můžete vychutnat, avšak my si musíme narovinu přiznat, že žádný z nich není vyloženě špatný. Pokud se řadíte mezi lidi, kteří bourbon doslova milují, pak je právě pro vás určený následující článek pojednávající o nejlepších lahvích tohoto nápoje.

Evan Williams

Tato solidní a cenově nenáročná značka dokáže potěšit jakéhokoliv příznivce whisky, nýbrž i úplného začátečníka. Hlavním bodem úspěchu je nejenom příznivá cenová politika, ale také dlouhá tradice výroby, která sahá až do roku 1783. Tehdy otevřel průmyslník Evan Williams svůj první lihovar u řeky Ohio. Dnes je tato značka po celém světě známá jako nejprodávanější a nejchutnější výrobce bourbonu s průměrným obsahem alkoholu na hranici 43 %.

Old Forester

Značka Old Forester je stará více než 150 let a její charakteristicky chutnající bourbon dokáže těchto dlouholetých zkušeností naplno využít. Je oblíbený nejenom mezi barmany, ale také mezi širokou veřejností. Vyroben je ze 70 procent z kukuřice, 18 procent tvoří rýže a 10 procent pak zaujímá sladový ječmen. Příchuť a nádech bourbonu Old Forester je známá především lehkým jablečným nádechem.

Four Roses

Značka Four Roses je na trhu již od roku 1888 a nyní je známá především svým bourbonem, který Američané doslova milují. V posledních letech tento nápoj dokonce dokázal vyhrát několik soutěží v chuti, čímž se stal ještě více populární. Bourbon Four Roses je charakteristický především nádechem karamelu, vanilky, rozinek a také náznakem ohořelého dubu.

Ať už zvolíte jakoukoliv značku z našeho výčtu, buďte si jistí, že dopřejete vašim chuťovým pohárkům obrovskou slast. Každý bourbon je však trochu jiný, takže budete muset chvíli zkoušet, jaký z nich vám zachutná nejvíce.

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu