Přečtěte si srdceryvný příběh Dana, který žije s pouhou polovinou těla. Jak ke svému zranění přišel?

Hned na začátek vás musíme upozornit, že vás nehodláme cíleně rozplakat, ale spíše vás prosíme, abyste se zamysleli nad svým životem a nad jeho smyslem. Ne nadarmo se předávají cenné rady z generace na generaci, aby byli další členové rodiny uchráněni před následky své vlastní hlouposti. Na tyto rady však nedal hrdina dnešního příběhu Dan z Plzeňska, který žije většinu života s polovinou těla.

Dan měl obrovské štěstí

Možná si budete říkat, že žít s půlkou těla je relativně běžná věc. To jste však na obrovském omylu. Dan je totiž jedním z pouhých 50 lidí na světě, kteří dokáží s takto vážným zraněním vést celkem aktivní život. Ve svých mladých letech totiž přišel o celou dolní polovinu svého těla, přežil a navíc se z následků plně zotavil. Dost obdivuhodný a bojovný výkon, který musí ocenit každý z vás.

Jak ke zranění přišel?

Sám hrdina našeho vyprávění vypráví svůj příběh dost srdceryvně a napínavě. V roce 2016 s kamarádem čekali na vlak z Plzně a měli celých 13 minut čas. Byl pátek 13. a kluky nenapadlo nic jiného, než vylézt na zaparkovaný vagon s tím, že si udělají pár fotek na mobil. Dan se na střeše vagonu postavil jako první, což se mu málem stalo osudným. Do cesty se mu postavily vysokonapěťové troleje. Mezi Danovým tělem a dráty přeskočil elektrický oblouk, který ho málem připravil o život.

Jak probíhala léčba?

Dan po zasažení elektřinou spadl mezi vagony na zem, kde si zlomil páteř. Popáleniny měl na 70 procentech těla, takže jeho vyhlídky na uzdravení nebyly veliké. Téměř dva roky strávil nepřetržitě v nemocnicích, kde se lékaři pokoušeli napravit jeho popálené tkáně, krevní sraženiny nebo dekubity. Po šesti operacích ho doktoři začali připravovat na to, že už se po té další už nemusí probudit. Dan se ovšem nedal a tak jich úspěšně prodělal 70.

Shlédněte video s Danem v pořadu Cesta za snem na YouTube.

V průběhu putování po nemocnicích se stal Dan plnoletým. V mezičase se jeho rodiče rozešli, takže se o sebe musel postarat sám. Dan Křeček je tak jedním z nejsilnějších lidí, které můžete podpořit v rámci dobročinných projektů.

Autor: Katka Procházková
zavřít reklamu