Pracovat z domova není tak snadné, jak se zdá. Myslíte, že na to máte?

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín ProÚspěch.cz na hlavní stránku Seznam.cz
(zdroj foto: freepik.com)

Pracujete-li z domova, skvělé je, že nemusíte nikam jezdit, pracně se líčit a perfektně oblékat. Bohužel kromě práce do práce vás mohou rušit různé domácí povinnosti, a posléze i odkládání pracovních úkolů.


Záludnost homeoffice

Abyste zjistili, jak moc je pro vás homeoffice přitažlivý, udělejte si snadný asociační test. Na papír si vypište všechna slova, která vás k tématu napadnou, všechny asociace s ním spojené. Vyhodnotíte-li celkový dojem, protože základním předpokladem musí být pozitivní pocit z navozené představy spojený s emocí radosti. Tradiční metodou je také sepsat si všechna pro a proti, jejich počet pak mluví za vše.

Nejčastější radou motivačních koučů je: „Uvědomte si, jaká činnost v životě vás hluboce uspokojuje, a tu proměňte ve svůj byznys.“

Možná úskalí

  • Při práci doma jsou obrovské nároky na vaši disciplínu. Ono totiž, i když si předem rozplánujete, co musíte ten který den udělat a zvládnout, je nezbytné čelit mnoha rušivým vlivům. Největšími požírači času jsou surfování na internetu, sledování televize, vaření a sousedské návštěvy. Jedinou dobrou radou je, chovat se i doma jako v práci a celkově zkuste navodit atmosféru jako na pracovišti.
  • Náklady na technické vybavení nesmíme opominout. Domov, který má najednou začít fungovat jako firma, musí být vybaven funkčním a kvalitním počítačem nebo notebookem a mobilem s neomezeným tarifem a přístupem k internetu. Obvykle se neobejdete též bez tiskárny, skeneru či kopírky… úplně postačí na trhu běžně dostupná trojkombinace.
  • Dejte pozor na nebezpečí vzniku vaší sociální izolace. Proto se pokuste alespoň jedenkrát denně opustit pohodlí domova kvůli nějaké pochůzce. Může jít třeba jen o poslání dopisu nebo vyřizování na úřadě. Nesmírně důležité je udržovat stále sociální vazby a nezapomenout umění komunikace.

Jste-li stále na vážkách, zkuste se sejít s někým, kdo už formou homeoffice pracuje. Člověk se učí ze vzorů, takže bedlivě sledujte jeho chování a jeho emoce, tedy jestli z něj vyzařuje spokojenost. Může to pro vás být jasným signálem, zda a kam se posunout!

 

Autor: Karel M.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín ProÚspěch.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat