Pozor na cestovatelské pasti aneb jakým místům se raději vyhnout?

Cestujete rádi? Jistě znáte to zklamání, když se vydáte na místo, na které se tolik moc těšíte, ale odcházíte z něj zklamaní? Představíme vám nejvyhledávanější cestovatelské monumenty, po jejichž návštěvě tak okouzleni nebudete.

Pyramidy v Gíze

Každý den se do egyptské pouště vydává zhruba 5 000 lidí, aby navštívili známé pyramidy v Gíze. Abyste tyto pyramidy mohli navštívit, musíte jít v přeplněných skupinkách, což je v tom šíleném horku otravné. Místo toho navštivte Džoserovu pyramidu v Sakkáře, jejíž prohlídka je mnohem klidnější než u pyramid v Káhiře.

Time Square, New York

Toto ikonické místo v New Yorku vypadá ve všech těch filmech tak božsky a okouzlí mnoho diváků. Jenže lidé jsou často zklamáni, nevidí nic jiného než jen obrovské neonové reklamy, přeplněné chodníky lidí. Abyste si Time Square prohlédli pořádně, budete si muset přivstat, ale i v New Yourku začínají lidé pracovat časně z rána.

Cancún, Mexiko

V Cancúnu jsou umístěny jedny z nejkrásnějších pláží Mexika, proto jsou také velmi oblíbené u turistů – což poznáte na vlastní oči, protože se jedná o nejextrémnější turistickou infrastrukturu. Pro klidnější dovolenou volte spíše Isla Holbox nebo Celestun.

Taj Mahal, Indie

Indie je už sama o sobě plná lidí, a co teprve tehdy její ikonické místo Taj Mahal? Toto místo je doslova zamořeno lidmi a stále více se to zhoršuje. Vydejte se na druhou stranu řeky Yamuna, abyste získali skutečno představu o tom, kolik lidí tam je. Navíc, hromady odpadků a zápach z hnijícíh odpadních vod odradí spoustu lidí.

Šikmá věž v Pise

Je stále působivé, jak takové dílo špatné architektury dokáže vyvolat u lidí zájem trvající po mnoho let. Ale v dnešní době nemá moc velký smysl platit 15 euro za dlouhé čekání v řadě, abyste vyšplhali nahoru a pak se hned vrátili dolů.

Abyste si v klidu prohlédli některou památku, můžete ji navštívit v době nesezónnosti, ovšem na mnoho z nich proudí davy celoročně.

Autor: Martin Liška
ZAVŘÍT