Poznejte z řeči těla, co si lidé skutečně myslí

Snad každý z nás alespoň jednou v životě zatoužil umět číst myšlenky. Vědět, co si druzí o nás myslí nebo o čem přemýšlí, když s námi vedou rozhovor. Nemusíme být komiksovými hrdiny, abychom některé myšlenky vyčetli z řeči těla nebo tónu hlasu.

Zaměřte se na jejich oči

Pohled doprava a vzhůru znamená lhaní, protože aktivuje představivost, při pohledu doleva se aktivují reálné vzpomínky. Pohled doleva a dolů během rozhovoru znamená, že řečník buď vzpomíná na fakta, nebo shromažďuje své myšlenky.

Horlivě přikyvuje

Někdy, když mluvíme o něčem, co není druhému příjemné, začne výrazně přikyvovat. Proto byste měli věnovat pozornost řeči těla a když se to začne dít, zpomalte a zkuste to říci jiným způsobem.

Falešný úsměv

Mnoho z nás si stěžuje na vrásky, které se objevují příliš brzy. Ovšem vrásky prozradí, zda je úsměv falešný nebo od srdce. Je to proto, že falešné úsměvy nejsou nakažlivé, proto se vaše oči neusmívají spolu s vašimi rty.

Zatnutá čelist

Zaťatá čelist je známkou stresu. Člověk ve stresu zatíná čelist podvědomě, aniž by to vnímal.

Jak zjistit, zda jsou jejich emoce vynucené

Emoce se projevují ve výrazu na tváři stejně, takže pokud je jedna strana jejich tváře aktivnější než ta druhá, mohou emoce předstírat.

Věnujte pozornost tomu, když zvednou ruce

Zvednutí ruky po celé délce s pohodlnou pozicí vydává silnou dominující auru. Naopak, zvednutí ruky pod úroveň hlavy naznačuje nejistotu a plachost.

Sledujte dlaně

Pokud vaše dlaně směřují vzhůru, znamená to, že něco navrhujete nebo se ptáte. A pokud vaše dlaně směřují dolů, znamená to, že něco objednáváte nebo požadujete.

Vzdálenost mezi vámi při rozhovoru

Věnujte pozornost tomu, jak blízko u vás člověk stojí, abyste zjistili, zda vás vnímá příznivě. A pokud někdo ustoupí, když se přiblížíte blíž, může to být známka toho, že sympatie nejsou vzájemné. Někdy můžete dokonce zjistit, jaký je vztah mezi dvěma lidmi podle vzdálenosti mezi nimi.

Zdroj: brightside.me

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu