Pondělní motivace aneb osvojte si mentalitu a myšlení podle tragicky zesnulého Kobe Bryanta

Získat v pondělí ráno motivaci k produktivnímu začátku do nového pracovního týdne není vůbec snadné. Je totiž dokázáno, že ranní nálada ovlivňuje produktivitu po celý zbytek dne, a proto by bylo záhodno probudit se v té nejlepší formě. Proč si tedy nevyzkoušet osvědčené tipy přímo od tragicky zesnulého Kobe Bryanta, jehož smrt jste v médiích jistě zaznamenali. Mamba (jak změna jeho přezdívka) byl jedním z nejlepších basketbalistů všech dob a také jedním z nejlepších motivátorů.

Jak mít mentalitu Mamby?

Někteří z vás by si možná mohli říkat, že nemohou získat mentalitu Kobe Bryanta, protože rozhodně nepatří k profesionálním sportovcům. V tom je ovšem krása těchto univerzálních rad, neboť nezávisí na vaší profesi, ani kondici, ale spíše na odhodlání. Kobe tak dokázal inspirovat nejenom řadu známých sportovních hvězd nebo manažerů, díky jeho způsobu myšlení se mohl jakýkoliv člověk na světě stát lepší bytostí.

Následujte své srdce

Každý podnikatel tu situaci dost dobře zná, protože jednou jste nahoře a jednou dole. Vždy byste se tak měli věnovat tomu, co vás baví a v čem si myslíte, že jste dobří. Procházet skrz úspěšné dny je jednoduché v každé profesi, ovšem co dělat v okamžiku, kdy se objeví krize? Pokud vás nebude vaše profese nebo jakákoliv činnost bavit, špatné dny jednoduše nepřekonáte. Proto se vykašlete na konvence společnosti, následujte své srdce a dělejte pouze takové věci, které vás baví.

Nebojte se neúspěchu

Neúspěch není zrovna dvakrát oblíbeným konverzačním tématem. Zvláště pak v pondělí ráno nechcete o neúspěchu ani slyšet, protože by vás mohl demotivovat na zbytek týdne. Světová celebrita jakou Kobe Bryant rozhodně byl, však měla před očima každý svůj neúspěch několik týdnů. Nikdy se z toho ale nesložil, ba naopak se ze svých chyb snažil poučit. Chybovat je lidské, a proto není jediného racionálního důvodu, abyste se neúspěchu báli. Je totiž lepší udělat špatné rozhodnutí, než žádné rozhodnutí.

Nikdy se nenechte odradit

I když se vám nebude dařit po několik týdnů nebo dokonce měsíců, nikdy se nenechte od chtěného cíle odradit. Naopak se ještě více vzepřete a připravte se na vzestup. Klíčem k úspěchu je totiž vytrvalost, a to jak v životě, tak i v podnikání. Velkých výdělků nikdy nedosáhnete ze dne na den. Krok za krokem se posunujte blíže vašemu vysněnému cíli a sami po čase uvidíte, že jej máte prakticky na dosah.

Kdo vás motivuje?

Pokud máte problémy s motivací v pondělí ráno, pak si jednoduše najděte osobu, která vás bude motivovat každý den. Kdo by to měl být? Například Kobe Bryant, jenž svým myšlením ovlivnil miliony lidí po celém světě. Nejenom jeho precizní cesta k perfekcionismu, ale lidský a rozumný přístup ve všech oblastech by mohl být vzorem pro dnešní zkaženou společnost. V ní se totiž klade důraz pouze na peníze a hezké lidské vztahy pomalu ustupují do ústraní.

Chybí-li vám motivace do nového pracovního týdne, vzpomeňte na basketbalovou legendu Kobe Bryanta a jeho jednoduché rady. Pokud se s nimi budete řídit, pak uvidíte, že se během několika týdnů stanete o dost šťastnějšími.

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu