Páry, které jsou nejlepšími přáteli, mají šťastnější manželství

Vdát se za svého nejlepšího přítele zní jako ideální volba. Znáte se opravdu dobře, váš vztah je dostatečně zralý na to, abyste mohli otevřeně mluvit o svých nejhlubších pocitech, a neexistují žádné problémy s důvěrou ani nejistota. Manželství mezi nejlepšími přáteli často přináší velké výhody.

Lidé, kteří považují své manželky za nejlepší přátele, jsou se svým životem spokojenější než ti, kteří to neudělají.

Samotné manželství přináší mnoho výhod pro fyzické i duševní zdraví. Oddaní lidé, kteří mají blízké přátelství se svým partnerem, získají ze svého manželství dvakrát tolik těchto dobrých životních výhod než ti, kteří ne.

Manželské páry s láskou založenou na přátelství se cítí blíže ke svým partnerům, jsou více spokojené ve vztahu, mají větší vnímanou důležitost vztahu a větší úctu k sobě navzájem.

Po celý život jsou šťastnější

Všichni přátelé jsou důležití pro štěstí. Navázání hlubokého a trvalého přátelství s partnerem vám nejen umožňuje získat největší radost a štěstí, ale také podporuje emoční, fyzické a psychologické zdraví a dlouhověkost.

Nejlepší manželé jsou nejlepšími partnery

Vztahy se společenskou láskou založenou na přátelství, pohodlí, pocitech náklonnosti a společných zájmech jsou pro partnery uspokojivější než vztahy založené na vášnivé lásce.

Můžete být sami sebou

Jako nejlepší přátelé znáte navzájem nedostatky a stále se rozhodnete s nimi zůstat, ať už se děje cokoli. Skutečný přítel bude ve vás vždy hledat to nejlepší a najde způsoby, jak ve vás dobro najít. Mohou existovat dny, kdy nebudete vypadat krásně nebo hezky, ale váš nejlepší přítel vás bude milovat stejně. Můžete se chovat a dělat všechny ty šílené věci před sebou, aniž byste se cítili nepříjemně nebo trapně. 

Je to zábava

Zjevně byste chtěli strávit zbytek života s někým, s kým rádi trávíte čas. Potřebujeme zábavu a vzrušení v každé oblasti života. Schopnost bavit se je jedna věc, která udrží váš vztah silný po celou dobu. 

Zdroj: nber.org, lovebondings.com

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu