Osobní rozvoj – co vám může dát?

V poslední době se všude řeší sebeláska, osobní rozvoj, motivace a podobné slovní spojení. Pomaličku přichází také do České republiky a dnes už nejde jen o výmysly nebo „něco z Ameriky“. Stále víc a víc firem, společností, ale také jednotlivců se zaměřuje na tyto pojmy, pracuje s nimi a snaží se lidem vštěpovat, proč jsou důležité. Zejména osobní rozvoj. Je populární, stále se o něm mluví. Proč by měl mít ve vašem životě své místo? Proč mu věnovat důležitost a čas? Pracovat na sobě a osobním rozvoji je to nejlepší, co můžete udělat.

Široký okruh věcí

S čím spojujete osobní rozvoj? Může se objevit jak v pracovním životě, tak tom partnerském nebo osobním. Skrývá v sobě hlubší smysl a existuje velká spousta situací a způsobů, jak je uplatnit. Naučit se zvládnout běžné situace jinak, lépe, s nadhledem a tak, aby vás dlouho nezdržovaly nebo neublížily. Možná i o tom je osobní rozvoj. Co je jeho hlavní myšlenkou? A proč je tolik důležitý?

Principy osobního rozvoje:

  • Reakce – na to, co se stane
  • Myšlení – na to, co se ještě nestalo
  • Jednání – vědomě s tím, že vše má své následky
  • Přijetí – kritiky, poznámek, nepochopení či odlišného názoru okolí

Vystupte z davu

Ztratit se v davu je jednoduché, pro ty, kteří nechtějí vynikat nebo se snaží celý život splynout s ostatními, aby na ně nebylo vidět, je to ideální. Ovšem ve chvíli, kdy chcete jednat za sebe je nutno vystoupit z šedé zóny. Osobní rozvoj vás učí žít jinak. Nenechat se vykolejit na celý den drobnostmi, poznámkami. Je na první pohled obyčejná věta něčím, co řešíte dlouhé měsíce nebo třeba celý život? Neovlivníte to? Pak to pusťte z hlavy a nekažte si den!

Jednoduchý život

Lidé mají tendence život komplikovat a dělat si jej složitým. Život je vzácný a je jen jeden. Žijte proto tak, jak sami chcete. Buďte šťastní, myslete pozitivněji, usmívejte se a neřešte zbytečnosti, které vám a vašemu životu nic pozitivního nepřinesou.

Nepřehlédněte: Proč si hledět svého?

Podstatné dnes

Přítomnost je to, co vám už nikdy nikdo nevezme. Během přítomnosti žijeme, rozhodujeme se a děláme to, co chceme. Přemýšlet zbytečně o budoucnosti a minulosti je stresující a zavazující. Minulost neovlivníte a budoucnost? Můžete si ji naplánovat sebelépe, ale přijde něco, co vám plány zkazí. Přítomnost je tady a teď.

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu