Osm vědecky schválených způsobů, jak být atraktivnější

Co dělá člověka atraktivním? Zářivé vlasy, dokonalá postava a oslňující úsměv to rozhodně není. Možná budete překvapení, s jakým zjištěním vědci přišli.

Smysl pro humor

Každý ví, že pokud jste zábavní, přilákáte další lidi. Pokud víte, jak se smát sami sobě, pak se vaše přitažlivost znásobí najednou. Řada studií ukazuje, že ženy nejvíce přitahují muži, kteří je mohou nahlas rozesmát. U mužů není ženský smysl pro humor nezbytný, ale úsměv bude vždy oceněn.

Okolí

Lidé téměř vždy vypadají atraktivněji, když jsou ve skupině. Stává se to proto, že náš mozek zpracovává celou sbírku tváří dohromady, čímž je každý z nich „průměrný“ a ve výsledku přitažlivější.

Držení těla

Studie prokázaly, že díky otevřené a sebevědomé pozici budete přitažlivější pro osobu, kterou potkáte poprvé. Stručně řečeno, dejte každému, koho potkáte, vřelé objetí.

Povídání

Když mluvíte jen o sobě, mozek soupeře se chová, jako byste mluvili například o dobrém jídle. Takový rozhovor je nepotěší. Zeptejte se jich na hluboké a nekonvenční otázky.

Vlastnosti vůdce

Lidé jsou přirozeně přitahováni vůdci. Ve skutečnosti, jak ukazuje studie, lidé ve skupině mohou dokonce najít větší přitažlivost u svých nadřízených než u lidí mimo jejich skupinu. Například ředitel společnosti se může zdát atraktivnější pro své zaměstnance než pro ostaní lidi.

Výraz tváře

Tvář se širokým a upřímným úsměvem k sobě přitahuje pozornost více než krásné tváře. A to dává smysl, protože šťastný výraz snadno vynahradí určitou nedokonalost.

Zacházení s ostatními

Laskavost je vždy přitažlivá. V roce 2014 vědci zjistili, že když lidé slyší něco dobrého o člověku, považují ho za fyzicky atraktivnějšího. Buďte tedy laskavější – to zlepší pohled ostatních na vás a učiní svět lepším místem.

Osobní rysy

Neexistuje jediný správný způsob, jak se stát atraktivním. Krása je v našich očích. Další studie ukázala, že naše přitažlivost je do značné míry ovlivněna naším okolím, zkušenostmi a vkusem. Zůstaňte tedy vždy sami sebou, protože jednoho dne někdo zamiluje do vás jen proto, jací jste.

Autorský text

Autor: Zuzana Žáková
ZAVŘÍT