Od zítřka budu nový člověk

Jste to, co myslíte.“ Říkali už staří Tibeťané a přes staletí tato myšlenka neztratila nic ze své platnosti.

Vědci zjistili, že denně nám projde hlavou asi 70 tisíc myšlenek. Ale ouha! 95% z nich je stejných jako včera či předevčírem, a navíc obvykle nejsou moc pěkné.

Automaticky nás napadají myšlenky negativní, o ty pozitivní se musíme snažit. Přinášíme pár tipů, jak to s myšlenkami zaonačit ve svůj prospěch.

1. Úklid odpadků

Už Sigmund Freud říkal, že „pořádek šetří čas i psychické síly“. A možná to znáte sami – pořádný úklid v bytě se rovná nastolení pořádku v životě.

2. Zrcadlení

Jak se chováte sami k sobě, tak se budou druzí chovat k vám. Pokud o sebe nedbáte a nemáte o sobě žádné dobré mínění, lidé to začnou „zrcadlit“ a moc dobře se k vám také chovat nebudou.

3. Méně slov

Respekt kolegů v práci si jistě získáte i tím, když si pohlídáte, co říkáte. Nadbytečná slova vyvolávají totiž dojem, že jste méně schopní a důvěryhodní, bez ohledu na skutečnost. Proto mluvte konkrétně a přímo a osobní věci nechte úplně stranou.

4. Bublina

Jestliže máte pocit, že musíte být s každým zadobře a že jste zodpovědní za vše, co se kolem vás děje, pomůže představit si bublinu, kterou jste obklopeni. Tahle „kouzelná bublina“ má navíc schopnost pouštět dovnitř jen to dobré. To, co by vám mohlo uškodit, zůstává venku.

5. Intuice

Věřte své intuici. Ony zvláštní pocity, že něco „visí ve vzduchu“, že je něco dobré či špatné, i když o tom zatím nic nevíme, jsou skutečné. A většinou neuděláte chybu, pokud na ně dáte.

Ohromná síla myšlenek může být využita správným způsobem, nebo také ne. Každopádně si ode dneška dávejte pozor na to, co vám běží hlavou. A především na to, co se týká vás samých.

Poradili jsme vám, jak se skutečně stát „novým“ člověkem, i když proces je to pomalý a postupný. Ale určitě stojí za to začít na sobě pracovat, a to nejlépe teď hned.

Autor: Bára K.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

StoryMag.cz - aktuálně čte 10 lidí
ProÚspěch.cz - aktuálně čte 40 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 26 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 40 lidí
NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 29 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 47 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 41 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 40 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 41 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 23 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 47 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 33 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 29 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 33 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 47 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 10 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 33 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 29 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 23 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 40 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 47 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 41 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 48 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 48 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 48 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 41 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 26 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 33 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 26 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 29 lidí ZdraveRady.cz - aktuálně čte 33 lidí NechápavýAdvokát.cz - aktuálně čte 29 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 10 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 26 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 23 lidí GirlWorld.cz - aktuálně čte 41 lidí BydlímeChytře.cz - aktuálně čte 47 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 10 lidí StoryMag.cz - aktuálně čte 10 lidí SFDB.cz magazín - aktuálně čte 26 lidí ProÚspěch.cz - aktuálně čte 40 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 23 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 48 lidí SpokojenéŽeny.cz - aktuálně čte 23 lidí CarsMag.cz - aktuálně čte 48 lidí
Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.

Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neudělá
Další:
Naučte se věřit sami sobě. Nikdo jiný to za vás neudělá